„Dnes ráno byly značky z Bohnic do Troje zneplatněny. Děkuji Petr Dolínek a Ondřeji Mirovskému, kteří se mnou upozorňovali již od pátku všechny na to, že včerejší situace nastane. Situace včera byla ještě horší, než se předpokadálo a jsem rád, že ode dneška se vše vrací k normálnímu životu. Tím rozhodně nekončí jednání se starostou MČ Praha Troja, který si po pražské ZOO vzal včera naše obyvatele jako rukojmí. Věrím, že se najde kompromis tak, aby značky byly úplně odstraněny,“ uvedl na Facebooku Roman Petrus.

Značka měla být dočasná

Značka způsobila dopravní komplikace ze začátku týdne. Zakazovala vjezd do ulice mezi 7.30 a 9.30. K tomu, kdo dopravní značku instaloval se už v pondělí vyjádřil na stránkách Prahy 7 také její starosta Jan Čižinský. „V reakci na nepravdivá tvrzení, která se objevují k aktuální dopravní situaci v Troji a v Praze 8, uvádím, že vedení Prahy 7 nemá s omezením dopravy v ulici K Pazderkám ve směru do ulice K Bohnicím nic společného. Jedinou spojitostí je, že Odbor dopravy Prahy 7 vykonává pro MČ Praha-Troja státní správu, jelikož Troja není městskou částí s rozšířenou působností,“ uvedl Čižinský.

Značka měla být dočasná, radnice totiž chtěla, aby na křižovatce ulic Lodžská a K Pazderkám vznikl semafor a infosystém, který bude informovat o dopravní situaci v Troji. Proti zavedení zákazu vjezdu se už v pondělí postavila Praha 8 i magistrát. „Toto opatření považuji za neskutečně sobeckou aktivitu vedení městské části Praha 7, která poškodí desetitisíce Pražanů z okolních městských částí. Dopadem opatření je totiž to, že všichni obyvatelé Bohnic, Čimic, Kobylis, ale i mnozí jiní, budou muset při cestě do centra využít Zenklovu ulici, která tento nápor kapacitně nezvládne. Namísto rovnoměrného rozložení dopravní zátěže Praha 7 zvýhodnila jednu část obyvatel na úkor mnohem většího množství další. To považuji za absolutně nepřijatelné,“ uvedl na stránkách magistrátu náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.