Záchranné stanice, která sídlí v Jinonicích mohla díky darům ošetřit více než 4100 zraněných či jinak handicapovaných volně žijících živočichů z pražské přírody. Za rok 2017 tak získala zvířata desítky tisíc korun. Mimo to i stovky kilogramů starých novin a textilu, které posloužily jako podestýlka pro poraněné živočichy. Ti tak mohli tak pravidelně usínat v čistých pelíšcích.

„Nesmíme opominout ani záslužnou práci všech dobrovolníků a praktikantů. U zraněných zvířat a opuštěných mláďat trávili dny a někdy i noci,“ uvedla mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová. Záchranné stanici přispělo finanční částkou 150 lidí. Nejen Pražané darovali od stovek korun až po tisíce.

„Největším finančním darem z řad drobných dárců, částkou 15 000 korun, přispěla paní Věra Vlachová. Základní škola waldorfská z Jinonic zase na podporu naší stanice uspořádala vánoční jarmark. Jeho výtěžek, 12 000 korun, pak věnovala na provoz stanice,“ vysvětlila Fišerová.

Netradiční způsob podpory záchranné stanice si zvolila Mateřská škola Větrníček, která se rozhodla pro adopci jedné ze sov. Na dálku si tak žáci osvojili krásnou sovu pálenou. Dalším náhradním sovím opatrovatelem se pak stala městská část Praha 6, jež si pod svá křídla vzala puštíka obecného. „A celkem osm malých ježků ze záchranné stanice našlo pro letošní zimu náhradní domov v osmi školách, kde se o ně bude starat 400 dětí,“ doplnila mluvčí Lesů hl. m. Prahy.

Do sbírek materiální pomoci se zapojilo mnoho mateřských a základních škol, které pro záchrannou stanici nasbíraly 1203 kilogramů papíru a 477 kilo textilu. „Pozadu nezůstala ani třída 8.B ze ZŠ Mníšek pod Brdy, která se vydala na sběr jablek pro naše zvířata ze zookoutků. FZŠ Drtinova uspořádala zase na podporu záchranné stanice vánoční jarmark, z jehož výtěžku nakoupila konzervy, semena a další krmení pro zvířata,“ uzavřela Petra Fišerová.