V neděli 6. března čekalo na zvířecí záchranáře v Jinonicích překvapení. Narodila se hned dvě roztomilá muflončata. Mládě, které dostalo jméno Suffátko, porodila místní muflonka. Ta se v Záchranné stanici Lesů hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy ocitla kvůli zlomené noze.

„Příchod nového muflončího života jsme sice čekali, ale ne tak brzy. Suffi, jak muflonce říkáme, je zkušená a trpělivá maminka. Malému mufloňátku se i přes nepřízeň počasí daří dobře. Z jednoho zvířecího pacienta tak máme dva,“ popsala mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová.

Ve stejný den se narodilo ale ještě jedno muflonče. A to v Thomayerově nemocnici v pražské Krči. Toto mládě mělo zpočátku velkou smůlu. Zřejmě při porodu se mu zlomila zadní noha, a proto se nemohlo postavit a následovat svou matku. Ta ho nejspíš právě kvůli tomu opustila a muflončátko zůstalo na studené zemi úplně samo. A dokonce v noci.

Naštěstí si ho všimly sestřičky z nemocnice a zavolaly do záchranné stanice. „My pro něj dojeli a ihned jsme ho zahřáli a zavodnili. Nepříjemný začátek života ale zanechal na muflončeti následky, a tak se prvních několik dní potýkalo se zápalem plic. Díky obětavé péči své náhradní maminky, naší ošetřovatelky, nemoc ale nakonec překonalo a dnes se těší už dobrému zdraví,“ vysvětlila Petra Fišerová.

Mládě tak trápí pouze zlomená noha. Deset dní ji mělo zafixovanou, aby kosti dobře srostly. Následně mu veterinářky fixaci sundaly. Teď už je jen potřeba rehabilitovat a muflončí holčička, která dostala jméno Ťuffi, bude co nevidět v pořádku.

„Být náhradní maminkou malého muflončete není jen tak. Znamená to, že si práci musíte nosit i domů, protože malé muflonče vyžaduje neustálou péči a krmení v pravidelných intervalech. Ťuffi tak tráví čas střídavě v záchranné stanici a doma u své lidské maminky,“ uzavřela mluvčí pražských Lesů.