„Využití hasičských stanic zároveň umožní ve spolupráci s hasičským záchranným sborem lépe reagovat na rozdílnou charakteristiku městských částí, odlišnou dopravní infrastrukturu a další místní specifické podmínky, například omezenou průjezdnost kvůli nově koncipovaným tramvajovým tělesům," uvedl radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO).

Uvažuje se o budově na Palmovce 

Připomněl tak spor s dopravním podnikem, který tramvajové pásy po opravách zatravňuje nebo nechává odkryté koleje podobně jako na železnici. Po takové trati nemůže sanitka na rozdíl od kolejí zapuštěných v asfaltu či dlažbě projet, upozorňují opakovaně záchranáři.

Záchranná služba nutně potřebuje také nové administrativní sídlo. V současné době sídlí včetně dispečinku v části pronajatého objektu v Korunní ulici na Vinohradech. Několik let se jednalo o umístění nové budovy u výjezdu z tunelu Blanka v Troji. Po odporu městské části, která na magistrát podala i žalobu, od toho ale Praha upustila. Novou variantou je umístění v rozestavěné budově pro radnici Prahy 8 na Palmovce, také tam se ale město soudí.

Čtěte také: Rada souhlasila se spojením základem hasičů a záchranářů