Vicepremiér Andrej Babiš (ANO), který se staví proti změnám, podmínil původně svou účast tím, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) pozve také Pelikána a odstupujícího šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu. Nakonec však Babiš dorazí, i když Šlachta pozvánku nedostal.

Při příchodu na jednání nechtěli Bradáčová ani Zeman novinářům nic říct. „Bezpečnostní rada státu je v utajovaném režimu, já to nebudu komentovat," uvedl státní zástupce Zeman. Ištvan pouze řekl, že očekává konstruktivní diskusi.

Ve středu ráno se kvůli změnám v policii mají sejít špičky koaličních stran na dohodovacím jednání podle koaliční smlouvy. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) uvedl, že reorganizaci potvrdí po schůzce BRS, Babiš však doufá, že tak neučiní před středeční schůzkou. Považoval by to za „flagrantní porušení koaliční smlouvy" a požadoval by Chovancovu demisi.

Chovanec podporuje záměr policejního vedení, aby se protikorupční útvar a Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) sloučily v Národní centrále boje proti organizovanému zločinu. Babiš plán kritizuje jako nepřipravený a vedený snahou odstranit šéfa ÚOOZ Šlachtu. Ten v pátek rezignoval a oznámil odchod do civilu.