Husitská ulice v Praze 3 je obousměrně uzavřena. Autobusové linky č.207 byly odkloněny přes Táboritskou do Seifertovy, kde jezdí i tramvaje.  Tvořily se tu kolony a některé tramvaje a autobusy měly zpoždění.

Podle místostarostky Prahy 3 pro dopravu Lucie Vítkovské (ODS) vedení hlavního města nezvládlo přípravu na zahájení opravy Husitské a TSK přehlíží dopravní kolaps, který kvůli tomu postihl Žižkov. "Od počátku jsme vedení Prahy i TSK upozorňovali, že uzavírky v Husitské mohou způsobit dopravní kolaps, který zasáhne celý Žižkov. Byli jsme ale ujišťováni, že je ze strany magistrátu i TSK vše řádně připraveno. Dnes jsme se ale probudili do dopravního pekla," uvedla Vítkovská pro server České noviny. Situace je ještě horší než po nedávném uzavření Zenklovy ulice v Praze 8, při jejíž rekonstrukci magistrát a TSK také selhaly, míní.

Prioritou je průjezd tramvají

Podle ní radnice Prahy 3 společně s policií zvýší v souvislosti s opravou Husitské dohled a řízení dopravy v přilehlých ulicích. Špatně zaparkovaná auta budou odtažena a upraveno bude značení. "Prioritou je pro nás zajistit průjezd tramvají v Seifertově ulici. Auta, která budou provoz blokovat, budou odtažena. Policisté budou řídit dopravu na důležitých křižovatkách," řekla.

Změny v MHD 

Týká se to tramvajových linek 5, 9, 15 a 26 a autobusů 136, 175 a 207. Oprava Husitské ulice mezi křižovatkou s Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím má trvat až do konce letošního listopadu a místo je přístupné pouze pro pěší.  

Dopravní podnik ode dneška zrušil autobusovou linku 133 a odklonil linku 175 z Rokycanovy přes Ohradu na sídliště Malešice a linku 207 přes Seifertovu a Olšanské náměstí. Změnila se i trasa tramvajové linky 15.