Naposledy tam byl prokazatelně viděn kolem druhé hodiny, možná ale odcházel až kolem páté. To ale není jisté - stejně jako se v nejistotu po usilovném pátrání policistů, rodiny i kamarádů změnily všechny další indicie, které se dříve podařilo získat. Ondra se prostě ztratil, neozývá se a nevyužívá ani svou bankovní kartu. A nepomohlo ani jindy účinné zkoumání kamerových záznamů.

Co za zmizením pohřešovaného může být, jeho okolí netuší. Nikdo z Ondrových blízkých ani kolegů z práce nezaznamenal jakýkoli náznak problémů, které by mohly nabízet vysvětlení. Přesto všichni z jeho okolí věří a doufají, že se jen někde schoval. Sám a o vlastní vůli, protože se snaží před něčím utéct. Tahle varianta totiž nechává naději. Stále víc a víc ale rodinu trápí obavy, že se pohřešovanému muži mohlo něco stát. Nebo ho někdo drží někde zavřeného.

Pohřešovaný Ondřej Uher.

Pomůže finanční odměna?

Tatínek Jaroslav Uher ve čtvrtek po domluvě s policisty naznačil, že informací není nyní o nic víc než na začátku. Snad by to mohla pomoci změnit finanční odměna. „Nabízíme sto tisíc za informaci předanou policii, která povede k objasněné případu Ondrova zmizení," řekla maminka Ivana.

Vedle pražských kriminalistů se do pátrání zapojili také členové týmu z oddělení cíleného pátrání policejního prezidia. Nicméně - každý, kdo by při pátrání po asi 180 centimetrů vysokém mladíkovi střední postavy s hnědočernými vlasy mohl svými poznatky nějak pomoci, by měl zavolat na policejní linku 158.

Čtěte také: Rodina i přátelé mají obrovský strach o Ondru. Pomozte ho najít