Už jen jeden týden budou končit dvě tramvajové linky 25 a 26 na Spartě. Pokračující práce na stavbě tunelového komplexu Blanka totiž umožní prodloužení tramvajové trasy až do smyčky Špejchar.

„Přípravné práce na znovuobnovení trasy zde vrcholí. Lokalita bude navíc ještě lépe obsloužena, protože na Letnou se vrací linka 15, která bude také končit v obratišti Špejchar. Nově tedy bude v provozu úsek Sparta – Špejchar,“ potvrdil Filip Drápal, mluvčí Ropidu, společnosti na organizování Pražské integrované dopravy (PID). Linka 15 bude navíc jezdit v opačném směru nově až do Vysočan.

Nová konečná zastávka cestujícím umožní snadnější přestup k metru Hradčanská, které je od Špejcharu nedaleko. „I nadále zde ale bude samozřejmě fungovat náhradní autobusová linka X1, a to ve stejném úseku jako doposud,“ pokračoval Filip Drápal s tím, že dopravní podnik už na Letnou nebude muset nasazovat pouze tramvaje, které je možné řídit z obou stran. Na trase by však i nadále měly být dále nasazovány částečně nízkopodlažní vozy.

Ještě na podzim letošního roku mají tramvaje začít jezdit přes Špejchar až do Badeniho ulice

„V září příštího roku by pak měla tato oblast získat svou definitivní podobu. Měli bychom dokončit stavbu všech komunikací a obnovit provoz. Tramvaje budou jezdit už také přes Prašný most. Celá kostra dopravy se tak vrátí až na malé výjimky do původního stavu,“ uzavřel František Polák, mluvčí společnosti Metrostav, která staví komplex Blanka.