„V sobotu 28. října odpoledne vyjede Cyklohráček z Prahy do Zlonic v čele s historickou motorovou lokomotivou přezdívanou bardotka – podle tvaru přední kapoty pod okny strojvedoucího, který železničářům připomínal křivky slavné herečky,“ připomněl Pošta.

Kolem hradu Okoř 

Tentokrát ovšem s důrazem nejenom na mašinu, ale i na to, co nabídnou vagony, které potáhne. „Kromě výletního vlaku plného hraček a her poveze navíc i patrový vůz se zásuvkami pro dobíjení elektroniky a Wi-Fi připojením k internetu, který se na této trase objeví vůbec poprvé,“ zdůraznil Pošta. Půjde o premiéru modernizovaného vozu, vysvětlil Jakub Goliáš z Českých drah. A jedním dechem upozornil i na další novinku: „Ukážeme také minulost i současnost železniční dopravy v okolí Prahy.“

Petr Tomčík, který je ředitelem ROPDu organizujícího veřejnou dopravu, upozornil, že speciální souprava pojede po malebné trati Pražského semmeringu a kolem zříceniny hradu Okoř. To podle Tomčíkových slov bude jistě lákadlem pro fotografy i fanoušky železniční historie. Vlak do Zlonic vyjíždí z pražského hlavního nádraží hodinu a sedm minut po poledni; zpět do Prahy vyráží ze Zlonic na dvouhodinovou cestu v 16.43.

Herní plán pro návštěvníky

Současně s Cyklohráčkem znamená poslední říjnový víkend ukončení sezony také pro cíl cesty – železniční muzeum. Od zlonického nádraží tam pasažéry dovezou bezplatné autobusy. Lidé tak nebudou muset šlapat kilometr pěšky a budou mít víc času obdivovat to, co muzeum nabídne navíc. Mimořádně je připravena výstava hasičské techniky – přičemž se představí i místní dobrovolní hasiči s ukázkou vyprošťování lidí po bouračce – a prohlédnout si lze také auta ze šedesátých až osmdesátých let.
„Kdo už muzeum ve Zlonicích navštívil, dostane ve vlaku herní plán a může vyrazit ve Slaném na cestu za pokladem,“ rozšířil Pošta nabídku pro trávení volného času. „Nebo navštívit třeba Zoopark Zájezd nedaleko zastávky Kováry,“ poznamenal.