Šéfkuchaři osmi vybraných restaurací v Praze, Brně a Přerově vytvořili ve druhé polovině září rozmanitou přehlídku chutí a vůní. Hosté si pochutnali nejen na klasické svíčkové omáčce či králičím stehýnku na smetaně, ale také na italském rizotu, ragú z jihočeského sumce nebo balotině z perličky.

A v hlavní „roli“ bylo pokaždé mléko.

Pavel Suchánek, ředitel rezervačního systému Alakarte.cz, jenž byl spolupořadatelem festivalu, podotkl, že mezi nejoblíbenější jídla patřila konfitovaná kachní prsíčka. „Festivalová menu jednotlivých restaurací ukázala, že vařit z mléka, to není jen krupicová kaše či pudink, ale i mnoho dalších zajímavých sladkých i slaných dobrot,“ uvedl Suchánek.

Mléko a mléčné výrobky propaguje i Radek Šubrt z restaurace Amade.

„Mléko má v kuchyni své nenahraditelné místo, a ačkoli to nemusí být na první pohled patrné, bez mléka to opravdu nejde,“ řekl Šubrt.

Mléko na talíři si mohli dopřát zákazníci v pražských restauracích 2Pazzi Restaurant, Amade Restaurant, Chateau St. Havel, Fluidum Restaurant, Perpetuum, Vinárna a v restauraci Zlatý had, v Brně se mléko podávalo v Ristorante Rialto a v Přerově v restauraci U Labutě.

K „festivalovým“ stolům za dva týdny zasedly v těchto podnicích více než tři stovky návštěvníků.

Gastronomický festival Mléko na talíři byl součástí projektu Bílé plus, jehož cílem je zvýšit konzumaci mléka a mléčných výrobků.

Češi ročně spotřebují 243 kilogramů mléka na hlavu (započítány jsou veškeré produkty obsahující mléko), evropský průměr se pohybuje mezi 260 až 270 kilogramy.