Recesistickou akci uspořádali herci pražských divadel, kteří usilují o zařazení tohoto sportu na program letních olympijských her v roce 2016, na jejichž uspořádání Praha kandiduje. Herci, kteří tento sport aktivně provozují, věří, že woodkopf čeká velká budoucnost. "Chceme, aby se stal naším národním sportem. Je součástí české kultury stejně jako pivo nebo knedlo zelo vepřo. Myslím, že nebude trvat dlouho a cizinci budou považovat slovo woodkopf za české slovo," řekl Vladimír Čech, který byl asi čtyři roky aktivním hráčem.

Woodkopf jako olympijský sport?

Woodkopf zaujal i poslankyni Strany zelených Kateřinu Jacques. "Líbí se mi, že je to tak jednoduché, prkno máme každý. Není to nákladný sport, který by vyžadoval složité vybavení. To je mi velmi sympatické. Je v tom také obsažena dávka humoru a to mám vždycky ráda," uvedla Jacques. Souhlasila s tím, že by měl být woodkopf mezi olympijské sporty zařazen.

Podle členů Unie Woodkopf mají při tomto sportu jednoznačně výhodu lidé vyšší postavy, na jejichž prkno nižší soupeři nedosáhnou. "Výhodou je rovněž lysá hlava. A když se potí, je to úplně nejlepší," poznamenal náčelník unie Ivan Řezáč.

Skvělým hráčem je díky své výšce například zpěvák Daniel Hůlka. Mezi aktivní hráče patří také herci Ivan Trojan, Michal Dlouhý, Robert Jašków nebo Marek Taclík.

Nápad se zrodil na Vltavě

Hra woodkopf vznikla v roce 1992 při takzvané fakultní vodě. Na této akci se každý rok v červenci setkávají absolventi pražských vysokých uměleckých škol a sjíždějí Vltavu. Již sám název hry, který se skládá z anglického slova wood, což znamená dřevo, a z německého kopf, což je česky hlava, poukazuje na její princip. Dva hráči proti sobě stojí s dřevěným dvoumetrovým prknem na hlavě a snaží se ho protivníkovi shodit. Vyhrává ten, kdo prkno soupeři shodí dvakrát. Woodkopf mohou hrát muži i ženy bez věkového omezení.