Celý projekt bude muset Mládková obhájit při veřejném slyšení před sousedy. „Je to kvůli tomu, aby jí sdělili své připomínky a ty se pak mohly zapracovat do záměru. Schvalovat se bude až po této diskusi,“ uvedl mluvčí Prahy 1 Alexandr Koráb. Termín slyšení by měl být znám do měsíce.

Stejný záměr

Podle ředitelky Musea Kampa Jany Šorfové má Meda Mládková s objektem stejné nebo velmi podobné záměry jako před dvěma lety, když se o něj neúspěšně ucházela ve výběrovém řízení.

Další podrobnosti ale odmítla sdělit, protože jí to prý zakazují podmínky výběrového řízení. „Kdybychom prozradili náš záměr, mohli bychom být z řízení vyloučeni,“ doplnila. Co tedy nakonec ve Werichově vile vznikne, se občané pravděpodobně dozvědí poprvé až těsně před schválením projektu na veřejném slyšení.

S tvrzením Šorfové se ale v úterý neztotožnil starosta Prahy 1 Petr Hejma (ODS), ani jeho zástupce pro majetkové záležitosti Michal Valenta (ODS). „Nevím o tom, že by v podmínkách výběrového řízení takový zákaz byl,“ řekl v úterý Hejma. „Je možné, že si některou část uchazeči špatně vyložili,“ doplnil ho Valenta. „Mám v plánu zpřístupnit veliký archiv Jiřího Voskovce a též bych chtěla zvát významné zahraniční a české osobnosti, které by byly atrakcí nejen pro Prahu, ale hlavně pro mladé lidi,“ napsala v roce 2005 Meda Mládková tehdejšímu starostovi Prahy 1 Vladimíru Vihanovi.

V přízemí vily plánovala vytvořit veřejnou galerii Voskovce, Wericha a Holana. Vystaveny by zde byly i fotografie či další dokumenty z života umělců. Zároveň chtěla v přízemí vytvořit místo určené k setkávání, diskusím a komorním uměleckým pořadům. V prvním a druhém patře by měly zůstat byty. „Budou využity nekomerčně. Větší pro bydlení paní Mládkové, menší k bydlení správce domu,“ píše se ve zprávě, kterou před dvěma roky předložilo Museum Kampa radnici Prahy 1.