Původně se vzducholoď propagující výrobce pneumatik měla objevit nad Českem až v pátek a přes Plzeň, Prahu a Trutnov mířit do Vratislavi.

Vzducholoď nad Karlínem. | Video: Deník/Richard Šedý

Nakonec byl její let hlášen už od čtvrtečního odpoledne. Podle FlightRadaru se pohybovala nad Plzeňskem už ve čtvrtek před 15. hodinou. V Praze pak letěla přes Radotín, Krč, Strašnice, Vysočany a krátce po 16. hodině přistála na letišti v Letňanech.Zde se o ni postarali technici a přečkala tu noc, než se znovu vydala dál.

Na cestu do Polska vyrazila v pátek. Ještě před tím ale proletěla nad centrem města. „Vzducholoď bude mezi 10.00 – 12.00 k vidění nad Prahou, zejména v okolí Vyšehradu,“ hlásil výrobce pneumatik Goodyear na Facebooku. Tuto značku dopravní kolos propaguje.

Více než 75metrový kolos má polovyztuženou konstrukci a je plněný nehořlavým heliem. Na palubě jsou dvě sedadla, přirozeně pro pilota a stevarda, 12 míst k sezení a toaleta. Domovská základna vzducholodě Zeppelin NT je na břehu Bodamského jezera v německém Friedrichshafenu v místě, odkud průkopník vzduchoplavectví Ferdinand von Zeppelin poslal k nebi svou první vzducholoď a později i slavný Hindenburg.