Jeden pár získala také Zoo Praha, které se jako první podařilo dovezené krasky rozmnožit. Dnes se odchovaná mláďata stěhovala do zázemí venkovní voliéry, a tak je již od pátku mohou vidět návštěvníci zoo.

Krásky potřebují ke svému hnízdění klid, chovný pár proto žije v zázemí zoo. Dvě mláďata, která se vylíhla v březnu, jsou již však samostatná, a tak je dnes chovatelé přestěhovali do zázemí venkovní voliéry. Odchytu ptáků využili také k jejich prohlídce, zvážení a odběru vzorků potřebných k určení jejich pohlaví a prevenci.

Obě odrostlá mláďata jsou ve velmi dobré kondici a váží 105 a 107 gramů. Jsou již téměř k nerozeznání od svých smaragdových rodičů, i když ještě mají poslední pozůstatky zářivě modrého zbarvení, které je pro mláďata tohoto druhu typické.


Po prohlídce byly obě krasky převezeny do zázemí jedné z voliér poblíž Pavilonu tučňáků. Řada deseti voliér, která zde začíná, je určena právě velmi ohroženým druhům ptáků z oblasti Indonésie (zejména Jávy, Sumatry a Bali), na jejichž záchranu pražská zoo realizuje řadu projektů. V pátek otevřou chovatelé mladým kraskám venkovní část voliéry, a tak návštěvníci tyto vzácné a nádherné ptáky uvidí.

Čtěte také: Oslava padesátého výročí příchodu slonice Gulab