Zranění kolař utrpěl v metropoli – na to, kam pro něj má sanitka vyrazit, ale pražské kolegy upozornili záchranáři ze středních Čech. Vyslali je do Bubenče, kde se měl zraněný nacházet v Eliášově ulici.

Informace nelhala. Na udané adrese zdravotníci skutečně objevili zakrváceného muže. Sedmatřicetiletý pacient, který utrpěl devastující poranění nosu, hluboké odřeniny obličeje, otřes mozku a byl částečně dezorientován, skončil v péči lékařů střešovické nemocnice.

Třebaže zraněný působil poněkud zmateně, dokázal vysvětlit, co se mu stalo. Jel na kole a nedaleko stanice městské dopravy Hradčanská ho srazilo osobní auto, jehož řidič ujel. Zraněný cyklista dojel do Eliášovy ulice, kde bydlí jeho známí. Když nikoho nezastihl doma, volal jim na mobil a vyprávěl, co se mu stalo. Známí ihned kontaktovali záchranáře – podle aktuálního místa pobytu se ale dovolali na středočeský dispečink. Teprve odtud zamířila informace zpátky do Prahy. Zdravotníci pak získané informace o údajné nehodě předali i policii.