„Máme dokument z roku 2013, tak jsme se rozhodli ho aktualizovat. Schválili jsme komisi, která se bude skládat z reprezentantů všech politických stran," popsala další kroky primátorka. Dokument počítá s rozdělením výstaviště do pěti zón: kulturní zóna, amfiteátr, zábava, relax a sportovní zóna.

V ní by mělo letos vzniknout hřiště pro plážový volejbal nebo dráha pro bikros. Právě sportovní zóna výstaviště bude díky odstranění plotu propojenější se Stromovkou. „Chceme areál zprůchodnit, aby bylo možné proházet všemi směry," řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ). Z bezpečnostních důvodů ale plot v některých částech zůstane.

Připravuje se i dostavba jedné z dominant výstaviště – Průmyslového paláce. Praha vybírá projektanta pro dostavbu jeho vyhořelého levého křídla. Podle různých odhadů by dostavba mohla stát od 700 milionů do 1,5 miliardy korun. Hotovo by mělo být za osm let, kdy se začne stavět ale zatím není jasné.

Situaci kolem holešovického výstaviště, které je památkově chráněno, řeší Praha řadu let. Před časem se město vyvázalo z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se společností Incheba. Některé další akce ale bude tato firma na výstavišti pořádat až do roku 2018.

Výstaviště u Stromovky vzniklo v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Velké škody v areálu napáchala povodeň v roce 2002. Některé budovy budou kvůli špatnému stavu zbourány.

Čtěte také: Pražské ostrovy rozezní nejtalentovanější hudební objevy