Práce na areálu, který má být rozlohou dvakrát větší než Stromovka, přitom měly být zahájeny už v srpnu. Nyní je říjen a projekt stále čeká na realizaci.

„V současné době je dokončována projektová dokumentace k územnímu rozhodnutí. To by mělo vydáno do konce letošního roku. Počítá se se spolufinancováním z fondů EU, další postup proto záleží na schvalovacím procesu. Představa je taková, že první etapa výstavby tohoto parku začne v létě 2009 a další budou následovat v závislosti na možnostech rozpočtu magistrátu,“ uvedl mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Místo rozsáhlého areálu pro sport a rekreaci tak plochu mezi Černým Mostem, Hostavicemi a Dolními Počernicemi nazývanou „U Čeňku“ i nadále zaplňují pole a louky. Radnice Prahy 14 výstavbu parku netrpělivě očekává už delší dobu.

„Projekt je velmi velkorysý, bude se jednat o jednu z největších parkových ploch v Praze, jež nabídne velmi dobré vybavení, co se rekreace týče. Severovýchodní část města získá další nádhernou lokalitu,“ pochvaluje si zástupce starosty Bohumil Sobotka (ODS).

Jak Deník již dříve informoval autor projektu Tomáš Pospíšil ze společnosti ze společnosti d plus – projektová a inženýrská, prostor má být rozdělen na dvě části. Na severu poblíž sídliště Černý Most bude jakési zázemí, jižní část má být naopak více přírodní. V plánu je mimo jiné i výstavba rozhledny, sáňkařského svahu a několika hřišť. Novou rekreační zónu bude také protínat síť cest, cyklostezek nebo dráhy pro inline.

To vše bude podle magistrátu stát až 600 milionů. Podle původních plánu magistrátu měl být areál dokončen v roce 2011. Dle současné situace je však velice pravděpodobné, že stanovený termín se nepodaří dodržet.