Expozice zahrnuje desítky konkrétních projektů z oblasti zelené architektury připravovaných městskými částmi a magistrátem, které mají přispět k naplnění klimatického závazku změnit do roku 2050 Prahu v bezemisní metropoli.

Jedním ze základů strategie metropole na cestě k uhlíkové neutralitě jsou investice do udržitelných budov a snižování jejich energetické náročnosti, nebo například opatření, která mají za cíl připravit Prahu na negativní dopady změn klimatu.

„Výstava Udržitelná Praha 2021 prezentuje jednu ze základních ambicí Klimatického plánu – vnést více přírody do života Prahy a učinit život v metropoli zdravější a dlouhodobě udržitelný,“ říká Petr Hlubuček, náměstek primátora pro oblast životního prostředí.

„Prezentované projekty jsou reálnými chystanými řešeními, které mohou pomoci Praze v naplnění cíle snížit emise CO2 o 45 procent a v roce 2050 dosáhnout v hlavním městě uhlíkové neutrality, a doufám, že se stanou co nejdříve součástí života Pražanů,“ dodává Petr Hlubuček.

Mezi představovanými projekty jsou například obnova Stromovky nebo historických pražských sadů, založení a rozvoj lesoparku Letňany, revitalizace údolí Rokytky v Hrdlořezích a vodárenského osvětového centra Hydropolis. Výstava v Galerii Mánes na Masarykově nábřeží potrvá do konce června.