První ročník projektu City Nature Challenge odstartoval v roce 2016 a zúčastnilo se jej Los Angeles a San Francisco. Následující rok se počet měst v USA rozrostl na 16 a své fotografie a pozorování přírody sdílelo více než čtyři tisíce účastníků. Letos své snímky z městské přírody mají možnost poslat miliony lidí z 68 měst po celém světě.

„S myšlenkou zapojit do City Nature Challenge tentokrát i Prahu přišlo Národní muzeum, které si celou akci v Praze vzalo na starosti. My se jej v jeho úsilí rozhodli podpořit. Vždyť právě k pražské přírodě máme při své práci nejblíže,“ vysvětlila mluvčí Lesů hlavního města Prahy Petra Fišerová.

Pokud chcete zahraničním soupeřům ukázat bohatství naší pražské přírody, stačí, když si nainstaluje mobilní aplikaci iNaturlist. Můžete se ale zaregistrovat i na webových stránkách projektu, kam budete moci nahrávat fotky z fotoaparátu.

Pak už stačí rovnou vyrazit na toulky pražskými lesy, parky i zahradami a objevovat a dokumentovat život kolem nás. Na fotografiích můžete zachytit rostliny, houby a samozřejmě živočichy, a to jak zvířata volně žijící, tak ta v zoologických zahradách a domácích chovech.