Na Slovanském ostrově si mohou malí zájemci s doprovodem půjčit na půl hodiny pramičku, a sice také bezplatně. Na lodích se lidé budou moci občerstvit nápoji za vševltavskou cenu 20 korun. Spolek tak chce oslavit Den dětí a umožnit všem malým návštěvníkům poznat krásy staré Prahy z vltavské perspektivy.

První hodinová plavba vyplouvá ve dvě hodiny odpoledne, poslední v pět. Pramičku na Slovanském ostrově si mohou děti s doprovodem zapůjčit také bezplatně od dvou až do půl šesté večer. Velké parníky Taurus, Czech Boat, Slapy a menší loď Nicolas budou na malé návštěvníky čekat u přístavního mola číslo 13 na Dvořákově nábřeží necelých sto metru od Štefánikova mostu.

Březnové nadšení

„Na březnové akci Den Vltavy jsme s Pražany oslavili příchod jara mimo jiné vyhlídkovými plavbami, ze kterých byli nadšení nejvíce ti nejmenší. Navíc se o historii Vltavy a staré Prahy děti dozvěděly něco nového a jeden z cílů našeho spolku je také občany vzdělávat. Rozhodli jsme se proto už tehdy, že příště uspořádáme nějakou akci jen pro děti. Letos Den dětí vychází na pondělí, proto jsme se rozhodli akci uspořádat v neděli," řekl k akci předseda Vševltavského spolku Zdeněk Bergman.

Návštěvníci poznají přístaviště jednoduše. Členové spolku budou v zelených tričkách a námořnických uniformách vítat lidi u informačního stánku, který bude stát hned u nástupního mola. Samotné molo bude označeno vševltavským logem. Stejně tomu tak bude na Slovanském ostrově.

Vševltavsky spolek je osvětová a zájmová organizace založena pro popularizaci nejen pražských břehů, ochranu práv „lidí od vody" a k utváření společného prostoru pro všechny uživatele vodních ploch a přilehlého okolí. Sdružuje však i odborné a neodborné subjekty z celé republiky. Primárně se činnost spolku zaměřuje na řeky Vltavu a Berounku, a to především na využívání řeky a jejích břehů. Více o akci Vševltavský den dětí a o činnosti spolku najdete na webových stránkách www.vesvltavskyspolek.cz.