Všeobecná fakultní nemocnice na Karlově náměstí má nové vedení. Dosavadní ředitel Jan Bříza se totiž z osobních důvodů rozhodl ze své funkce rezignovat.

Na jeho post už ministerstvo vyhlásilo výběrové řízení. Dokud nenajde nového ředitele, vedení nemocnice se ujme náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči ve Fakultní Thomayerově nemocnici Dana Jurásková.

„Řízení nemocnice přebírám s cílem upevnit její postavení celostátního významu nejen z hlediska specializované péče, ale taky zdravotnického vzdělávání a klinického výzkumu,“ řekla Jurásková s tím, že bude pokračovat ve všech probíhajících aktivitách, projektech a investicích, které v současné době probíhají.

Bříza se hodlá ujmout postu jejího zástupce. „Chtěl bych se zaměřit především na oblasti, které mi jsou nejbližší, a to medicínu, vědu a akreditace, tedy odborné činnosti,“doplnil.

Bříza odešel z funkce ředitele po necelých třech letech. Pod jeho vedením se nemocnice několikrát objevila v žebříčcích nejlepších zařízeních očima pacientů.

Podle prvního náměstka ministryně zdravotnictví Marka Šnajdra hospodařila loni nemocnice s kladným výsledkem ve výši 26,9 milionů korun. Podařilo se tak významně snížit zadlužení zařízení, který management převzal z minulosti.