„Oběť letos v únoru umlátil sekyrou, probodl krumpáčem a tělo hodil do septiku v obciOskořínek na Nymbursku,“ viní Balarina obžaloba.

„Lituji svého činu. Věděl jsem, že se na to přijde. Přemýšlel jsem o tom, že bych se sám udal. Budily mě noční můry. Pořád jsem na to musel myslet,“ pronesl Balrin před trestním senátem.

Sám se ale neudal. Kriminalisté ho zatkli po týdnu od jeho zločinu na základě anonymního udání.

Obžalovanému za krvavou vraždu hrozí až výjimečný trest odnětí svobody.

Rozsudek by měl pravděpodobně padnout v pátek.

Za celou tragédii stojí podle všeho nadměrné pití alkoholu. Obžalovaný i jeho oběť si často a rádi společně „přihnuli“ v místní opuštěné stáji. I v osudný večer byli oba opilí.

„Vypil jsem asi deset piv, ale nemotal jsem se,“ přiznal v minulosti pětkrát trestaný Balarin. Emotivně vypověděl o sexuálních narážkách, které na jeho osobu směřoval zavražděný.

„To bych ještě překousl. Vyhazoval mě ale z vlastního domu a to mě opravdu rozčílilo,“ pokračoval obžalovaný.

Po první ráně se oběť zhroutila na zem. „Vypadal jako mrtvý. Pro jistotu jsem mu zasadil ještě další dvě rány aby se netrápil. Znám to z jatek. Pak jsem tělo zabalil do igelitu. To kvůli psům,“ popisoval svůj hrůzný čin Balarin.

Neopomněl také říci, že mrtvé tělo vysvlékl a oblečení spálil. „Nakonec jsem ho propíchl krumpáčem aby se nenadmul a neplaval na hladině septiku,“ uzavřel obžalovaný.