"Vážení koaliční partneři z TOP 09, ODS a ČSSD, byli jsme velmi překvapeni odchodem starostky Vladislavy Hujové, radní Jaroslavy Sukové a zastupitele Martina Brožka z TOP 09, které starostka oznámila minulý týden. Ještě více nás však překvapila liknavost TOP 09 postavit se k tomuto problému čelem. Proto s okamžitou platností vypovídáme koaliční smlouvu," stojí v dopise.

"Po prohlášení, které učinila minulý týden paní starostka Hujová, jsme nuceni konstatovat, že byly zásadním způsobem změněny parametry původní koaliční smlouvy. Proto si myslíme, že je nutné na tuto vzniklou situaci ihned reagovat. Nechceme, aby ve zbytku volebního období došlo k destabilizaci vedení radnice a to jen proto, že se kolegové z TOP 09 rozdělili do dvou skupin, i když deklarují soulad a jednotný zastupitelský klub," uvedl Holzknecht.

"A vyzýváme vás i zástupce dalších stran zastoupených na půdě zastupitelstva městské části Praha 3 k jednání tak, abychom urychleně dokázali občanům předložit plán, jak zajistit správu městské části do konce volebního období," doplnil.

Koaliční strany se sejdou ve středu, aby jednaly o budoucnosti vedení radnice. „Primárně oslovíme koaliční partnery a musíme vytvořit plán jistoty pro Prahu 3. Krize v TOP 09 nesmí zasahovat do fungování radnice,“ prozradil místostarosta Alexander Bellu z ODS.

„Stalo se, čeho jsme se po oznámení paní Hujové obávali. Vnitřní rozpory TOP 09 se bohužel přelily na koaliční půdu a aktuálně ohrožují pár měsíců před volbami stabilitu v městské části. Krok kolegů z Volby pro město nás mrzí, nicméně vzhledem k situaci to není krok zcela nepochopitelný. Jako sociální demokracie se však chceme vyvarovat unáhlených kroků a počkáme, jak dopadne koaliční jednání, k jehož svolání jsme koaliční partnery vyzvali již minulý týden,“ uvedl pro agenturu ČTK předseda žižkovské ČSSD Lukáš Henzl.