Aktuálně se kvůli letohrádku dostali do sporu pirátští zastupitelé se současným vedením Prahy 1 v čele se starostou Petrem Hejmou (STAN). Pirátům se nelíbí, že současná koalice před rokem smetla ze stolu výběrové řízení, ze kterého vzešlo 11 uchazečů o pronájem této památkově chráněné nemovitosti.

Podle Pirátů se teď vedení Prahy 1 chystá dát Rybářský domeček k užívání skautům. „Nic proti skautům nemáme. Pokud by v minulosti neproběhla soutěž a také občanská participace, pravděpodobně bychom k podobnému řešení vůbec neměli námitek, ale situace je jiná. Máme tu spolky a podnikatele, kteří mají o provozování domečku prokazatelně velký zájem, a vedení Prahy se mezitím domlouvá s někým jiným,“ zlobí se předsedkyně Pirátů Prahy 1 Olga Sklenářová.
Široká škála využití
Radní městské části se ke konkrétnímu záměru využití zatím nevyjádřili. Možné upotřebení pro skautské aktivity však nevylučují. „Kampa, a spolu s ní i Rybářský domeček, by měla především sloužit Pražanům. Představa společného prostoru pro scházení se a činnost spolků, pro kreativitu mladých, skautské aktivity, kulturní a vzdělávací centrum s využitím prvků historie Malé Strany je ve shodě radnice a většiny občanů,“ reagoval radní Michal Caban (Iniciativa občanů).
Piráti zmiňují loňské vyjádření radního pro finance a majetek Jana Votočka (TOP 09), že nepovažuje za rozumné, aby se po provedení stavebně-historického průzkumu vybral nájemce z původních zájemců, vzešlých z výběrového řízení. „Podmínky se do té doby zásadně změní,“ argumentoval Votoček.

„Žádáme starostu Petra Hejmu, aby potvrdil, či vyvrátil informaci o tom, že se už připravuje uzavření smlouvy se subjektem, o jehož záměrech nemáme žádné informace, takže těžko můžeme hodnotit přínos pro městskou část,“ vyzývá zastupitel David Bodeček (Piráti).
V letohrádku dříve sídlil Český rybářský svaz, v přízemí byla rybí restaurace. Slávu mu přinesl legendární film Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, který se v něm natáčel.