Aktuálně se kvůli letohrádku dostali do sporu pirátští zastupitelé se současným vedením Prahy 1 v čele se starostou Petrem Hejmou (STAN). Pirátům se nelíbí, že současná koalice před rokem smetla ze stolu výběrové řízení, ze kterého vzešlo 11 uchazečů o pronájem této památkově chráněné nemovitosti.

Technickou místnost Musea Kampa ve středu 15. 7. 2020 zachvátil požár, díla pak byla dočasně zakryta igelitem.
Museum Kampa otevírá po požáru své brány

Podle Pirátů se teď vedení Prahy 1 chystá dát Rybářský domeček k užívání skautům. „Nic proti skautům nemáme. Pokud by v minulosti neproběhla soutěž a také občanská participace, pravděpodobně bychom k podobnému řešení vůbec neměli námitek, ale situace je jiná. Máme tu spolky a podnikatele, kteří mají o provozování domečku prokazatelně velký zájem, a vedení Prahy se mezitím domlouvá s někým jiným,“ zlobí se předsedkyně Pirátů Prahy 1 Olga Sklenářová.

Široká škála využití

Radní městské části se ke konkrétnímu záměru využití zatím nevyjádřili. Možné upotřebení pro skautské aktivity však nevylučují. „Kampa, a spolu s ní i Rybářský domeček, by měla především sloužit Pražanům. Představa společného prostoru pro scházení se a činnost spolků, pro kreativitu mladých, skautské aktivity, kulturní a vzdělávací centrum s využitím prvků historie Malé Strany je ve shodě radnice a většiny občanů,“ reagoval radní Michal Caban (Iniciativa občanů).

Piráti zmiňují loňské vyjádření radního pro finance a majetek Jana Votočka (TOP 09), že nepovažuje za rozumné, aby se po provedení stavebně-historického průzkumu vybral nájemce z původních zájemců, vzešlých z výběrového řízení. „Podmínky se do té doby zásadně změní,“ argumentoval Votoček.

S kapitánem Štěpánem Rusňákem po stopách filmových míst na Vltavě  - Alšovo nábřeží - film Jára Cimrman ležící, spící.
Poznejte nejkrásnější filmová místa z lodní paluby

„Žádáme starostu Petra Hejmu, aby potvrdil, či vyvrátil informaci o tom, že se už připravuje uzavření smlouvy se subjektem, o jehož záměrech nemáme žádné informace, takže těžko můžeme hodnotit přínos pro městskou část,“ vyzývá zastupitel David Bodeček (Piráti).

V letohrádku dříve sídlil Český rybářský svaz, v přízemí byla rybí restaurace. Slávu mu přinesl legendární film Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, který se v něm natáčel.