Zájemci si budou moci půjčit pramici v půjčovně Slovanka u Žofína nebo poznat kouzlo Vltavy na jedné z velkých osobních lodí, které ten den vyplují. Zdarma bude také umožněn vstup do Muzea Karlova mostu. V rámci doprovodného programu se návštěvníci naučí vázat lodní uzle, vyzkouší si veslařský trenažér nebo si pod dohledem České otužilecké unie okusí teplotu vody na vlastní kůži.

Zábava bude na vodě i na břehu

Den Vltavy je již tradiční pražskou akcí, kterou pořádá Vševltavský spolek. Ten sdružuje pražské rejdaře, převozníky, provozovatele půjčoven lodí, sportovní kluby a další subjekty spjaté s břehy Vltavy a uživateli vodních ploch. „Vševltavský spolek zve všechny Pražany i přespolní, aby poznali všechny krásy pražské části Vltavy,“ vzkazuje Zdeněk Bergman předseda Vševltavského spolku a jeden z organizátorů.

Celodenní program se bude odehrávat na vodě i na břehu a je připravena celá řada atrakcí. Na vodě bude možné vyzkoušet plavbu na velkých výletních lodích Slapy, Classic River, Czech Boat, Maria, Fidelio nebo Salónní rychlolodi Nepomuk. Lodě vyplouvají z přístaviště Na Františku, v Platnéřské ulici a na Výtoni. K dispozici bude i převozní loď Kazi nebo loďky z půjčovny Slovanka na Slovanském ostrově a Lávka na Smetanově nábřeží.

Na břehu řeky u Hergetovy cihelny a Karlova mostu bude připraven doprovodný program s ukázkami potápěčského a rybářského řemesla. Pro nejmenší jsou připravené vodnické hrátky. K dobré náladě přispěje námořnická kapela Matylda – písně plavební. Program začíná v devět hodin a končí v ve tři odpoledne.