Zaorálek v souvislosti s hackerským útokem řekl, že neunikly žádné tajné informace, i když obsah ukradených materiálů ani délku útoku podle něj není možné určit. Kromě shrnutí dosavadních zjištění by měla jeho zpráva obsahovat dílčí doporučení pro státní instituce.

Lidé pečující o příbuzné s vážnou nemocí či po úrazu by mohli podle novely v budoucnu mít na péči placené ošetřovatelské volno. Vzít by si ho mohli až na 90 dní, z nemocenského pojištění by mohli dostávat 60 procent základu svého příjmu. Vláda minulý týden rozhodnutí o materiálu odložila kvůli připomínkám hnutí ANO a ministerstva financí.

Přečtěte si: Začíná soud s vůbec prvním Čechem, který se chtěl přidat k Islámskému státu

Stejnému resortu vadí i návrh o oznamovatelích korupčního jednání (whistleblowerů), proti kterém se staví i odbory či Svaz průmyslu a dopravy. Ministr Andrej Babiš (ANO) už dříve přišel s vlastním poslaneckým návrhem, který by podle něj situaci řešil lépe.

Kabinet se podle programu vrátí k možné nominaci Štefana Füleho na pozici generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě nebo české účasti na světové výstavě Expo 2020 v Dubaji. Ministři si vyslechnou i informace o postupu v technickém zajištění elektronické evidence tržeb či o aktuální situaci v oblasti migrace.

Nenechte si ujít: Marksová pro Deník: Trvám na zvýšení přídavků aspoň o tři stovky