Od čtvrtečních 16:00 do pátečních 10:00 budou uzavřeny všechny příjezdové komunikace k Václavskému náměstí. Provoz tramvají zůstane zachován, městská hromadná doprava bude naopak posílena.

Na silvestrovské oslavy budou dohlížet stovky policistů z pořádkové, cizinecké, dopravní a kriminální policie. Praha také nasadí asi o 140 strážníků víc než na obvyklou noční směnu.

„Policisté se budou zaměřovat i na odhalování majetkové trestné činnosti, zejména kapesních krádeží," podotkla Martínková. V pohotovosti má být zhruba 100 záchranářů. Na Václavském náměstí bude speciální záchranářský vůz Golem, další tři sanitky budou připraveny pro případ nouze.

Ohňostroj tentokrát bude odpálený z Vítkova. „Nejlepší místa pro sledování ohňostroje jsou například park Parukářka, Riegrovy sady nebo prostory bez vysoké zástavby v Karlíně. Vzhledem k místu odpalování bude ale ohňostroj dobře vidět i ze vzdálenějších částí Prahy jako jsou Letenské sady a další lokality," pozvala Pražany primátorka Adriana Krnáčová.

Silnice budou na Nový rok pod dohledem

Na Nový rok budou policisté během ohňostroje sledovat situaci na silnicích. „V případě potřeby jsou připraveni okamžitě reagovat odklonem dopravy na objízdné trasy a jinak usměrňovat řidiče," uvedla mluvčí.

Silvestr v centru Prahy slaví každoročně desetitisíce lidí. Posily má na poslední noc v roce připraveny také útulek v Troji, který každoročně zaznamenává větší počet zaběhnutých a vystrašených psů.

Na novoroční úklid centra bude vyčleněno 100 pracovníků technických služeb a 30 čisticích vozů. Minulý rok bylo podle mluvčího Pražských služeb Radima Many odvezeno asi 35 tun odpadu, podobný objem očekávají i letos. Stát bude uklid po novoročních oslavách asi milion korun.

Čtěte také: Novoroční ohňostroj na Vítkově uctí Karla IV. či Antonína Dvořáka