"Věřili jsme, že společně s Českou pirátskou stranou získáme nadpoloviční podíly v zastupitelstvu Prahy 11, což se o jediný hlas nepodařilo. Nyní máme společně 22 hlasů z 23 potřebných," uvedla Zdeňková. Další schůzku s Piráty má HPP 11 domluvenu na pondělí.

Piráti tak nebudou jediní, s kým bude HPP 11 vyjednávat. "Pozvánku k setkání jsme odeslali dalším stranám umístěným v pořadí zvolení. Navrhli jsme schůzky v tomto týdnu," doplnila Zdeňková.

ODS, TOP 09 a STAN vítěze odmítají

Hnutí pro Prahu 11 vedl do voleb bývalý starosta a místní aktivista Jiří Štyler. Do podvědomí médií i obyvatel se dostal mimo jiné tím, že jej před volbami v roce 2010 sledovala agentura ABL tehdejšího ministra dopravy Víta Bárty. Štylera také napadl neznámý útočník a aktivista skončil v nemocnici.

S HPP 11 odmítá spolupráci ODS i koalice TOP 09 a STAN. "Vyjednávání se zástupci Hnutí pro Prahu 11 odmítáme," řekl lídr ODS Pavel Dittrich. Podobně se už v neděli vyjádřil kandidát na starostu koalice TOP 09 a STAN Jakub Lepš (TOP 09).

TOP 09 a STAN, které se ve volbách ucházely o hlasy voličů na společné kandidátce, vyjednávají s Piráty, ODS, a ANO. "Jednání jsou teprve v počátcích," uvedl dnes Lepš. Podle Dittricha zatím řeší na jednáních jen průnik programových priorit. ODS vede jednání se zástupci ANO, Piráty a koalicí TOP 09 a STAN.

Hnutí ANO je ochotno vyjednávat se všemi. "Jsme ochotni jednat se všemi subjekty, které se do zastupitelstva dostaly. Na komunální úrovni jsou pro nás totiž důležitější konkrétní lidé než jejich stranické dresy," sdělil současný starosta a lídr ANO Petr Jirava.