"Vážení, možná jste zaznamenali, že úřadu městské části nefungují webové stránky a pokud jste jste dnes na úřad poslali mail, nepřišla Vám odpověď. Počítačové systémy Prahy 3 dnes čelily masivnímu útoku. Viry se bohužel nešíří jen mezi lidmi," informovala městská část na svém facebookovém profilu, který zůstal aktivní.

"V tuto chvíli je radniční síť odpojena od internetu a kolegové odboru informatiky intenzivně pracují na nápravě. Pokud nás chcete kontaktovat, použijte prosím telefon," uvedla radnice.

Olšanská ulice v novém. Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) vytvoří zadání pro její rozvoj a pohlídá budoucí výstavbu.
Nejošklivější. Nejzanedbanější. Žižkovská ulice Olšanská by se měla proměnit

Podle serveru Computerworld, který na případ upozornil, Praha 3 tento bezpečnostní incident nehlásila Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

„Praha 3 nespadá do kritické infrastruktury státu, takže nemá žádnou takovou ohlašovací povinnost,“ sdělil Computerworldu tiskový mluvčí NÚKIB Radek Holý s tím, že kdyby Praha 3 požádala NÚKIB o pomoc, tak by ji v případě volné kapacity bezpečnostního úřadu dostala.

Palác Akropolis. Ilustrační foto.
Pře o interiér Kovárny Tří sester na Žižkově: Obrazy se taky nepřemalovávají