"První fáze v dolní části Vinohradské nebude letos, a to minimálně po dobu uzavírky Husitské. Uskuteční se fáze v horní části mezi Florou a Želivského," uvedl médiím náměstek Petr Dolínek.

Koleje jsou ve špatném stavu 

V horní části Vinohradské jsou dva pruhy, které neslouží naráz jako průjezdné. "Díky tomu tam může být zřízeno staveniště a zároveň zachováme v obou směrech provoz pro automobily, což je pro nás klíčové," doplnil Dolínek s tím, že tramvajové koleje jsou zde v havarijním stavu.

Provoz nebude letos omezen ani na Štěrboholské spojce. Bude tam pouze běžná oprava. Nicméně komunikace je ve špatném technickém stavu," řekl Dolínek. Na léto je totiž odložena doprava ulice Na Slupi ve směru z Nuslí.

Pokračování rekonstrukcí 

Dnes také měla začít oprava na Strakonické. "Na Strakonické žádné omezení v tuto chvíli není. V seznamu dopravních omezení sice akce figuruje, ale zatím tuto akci připravujeme," uvedl médiím mluvčí magistrátu Vít Hoffman.

Pokračovat by měly i započaté rekonstrukce. Např. opravy v ulici Zenklova na Praze 8 jsou podle Dolínka v předstihu oproti harmonogramu.  "Proto jsme se dohodli, že od tohoto týdne bude navýšen počet lidí od Pražské vodohospodářské společnosti, aby i oni zrychlili některé své práce. To by mohlo vést k tomu, že se rekonstrukce urychlí v řádu týdnů,"  uvedl náměstek. Zrychlily se práce v Husitské ulici. V seznamu oprav chybí rekonstrukce pražských mostů, které Praha řeší samostatně.