„Naše rozhodnutí jsme dlouho odkládali a s nadějí sledovali epidemiologickou situaci i proces uvolňování vládních opatření. Situace se neustále vyvíjí a stále není zřejmé, kdy a zda vůbec se budou moci konat hromadné akce bez omezení počtu účastníků. A my nemůžeme připravovat smluvní zajištění jedné z nejnavštěvovanějších akcí v metropoli bez jistoty. Jako pořadatelé cítíme odpovědnost za život a zdraví občanů," vysvětlila rozhodnutí radnice Prahy 2 starostka Jana Černochová.

"Velmi nás mrzí, že letos nemůžeme v tradici pokračovat, ale bezpečnost je v tuto chvíli na prvním místě. Z uvedených důvodů nechceme vinobraní kapacitně omezovat ani snižovat jeho úroveň, kterou za léta, kdy se koná, získalo. Příští rok si to, doufám, všechno vynahradíme,“ doplnila. 

Vinobraní na Grébovce se konalo tradičně na dvou místech v Praze.
OBRAZEM: Burčák, bouřka, swing i dobré jídlo. Vinobraní na Grébovce zase lákalo

Vinobraní na Grébovce, které je v tradiční podobě dvoudenní oslavou vína, navštíví každoročně až 30 tisíc návštěvníků. Zajištění tak velkolepé akce by s ohledem na očekávaná bezpečnostní opatření bylo nemožné.

Vivat Vinobraní na Gébovce 2021!

"Na vinici v Havlíčkových sadech se pěstuje osm odrůd vína a z tamních hroznů se ročně vylisuje až deset tisíc litrů vína. Věřím, že letošní ročník bude opět skvělý - jen je mi líto, že si na podzim s Vámi nebudu moci připít společně v naší krásné Grébovce. Loňský ročník byl roztančený a žhavý, je mi z toho letos smutno. Vivat Vinobraní na Gébovce 2021!" uvedla starostka na svém facebookovém profilu a přidala fotografii z loňského ročníku.

Grébovka.
Dominanta vinice Grébovka je uzavřena, altán se musí znovu opravit