- Na začátku roku běhalo po střeše jednoho domu v Plzeňské ulici neznámé zvíře. Když bylo vyrušeno, uteklo se schovat do komína. Odchytová služba do měcholupského útulku převezla dospělého samce medvídka mývala.

- 23. února přivolali strážníci z Prahy 4 odchytovou službu do bytu, jehož noví majitelé při rekonstrukci našli v digestoři hada. Agresivní užovku tenkoocasou japonskou převezli do útulku.

- V únoru se podařilo strážníkům ze skupiny Taxi najít vozidlo, ve kterém si zákazníci – turisté – zapomněli batoh se všemi osobními věcmi. Spojili se s dispečinkem taxi, řidiče se podařilo najít a batoh turistům vrátit.

- V půli dubna útočila mladá žena na prodavače jednoho z obchodů zeleninou. Kradla a on ji přistihl. Strážníci ji zadrželi a předali Policii ČR.

- Na konci května poskytovali strážníci z Prahy 10 první pomoc při neobvyklé nehodě: mladý muž střelil omylem sám sebe do hlavy plynovou pistolí.

- Ke kuriozitám lze zařadit i některé dopisy, které městská policie dostává. Tak třeba v květnu přišel dopis od vazebně stíhaného muže. Muž z vězení napsal poděkování za záchranu života a omluvil se strážníkům za to, že byl agresivní.

- Strážníci z Prahy 1 v sobotu 12. května zadrželi fotbalového fanouška, který železnou tyčí rozbil u služebního vozidla čelní sklo a boční okénko. Auto bylo zaparkované kousek od sídla obvodního ředitelství, vlastně jen za rohem, ve Washingtonově ulici. Sotva o den později pro změnu kolegům z Prahy 3 skákala po služebním autě opilá žena. Na hlavu si chtěla navléknout kalhoty…

- V únoru opět strážníkům z Prahy 1 vykopl agresivní cizinec okénko u posuvných dveří služebního vozidla (v dechu měl 2,48 ‰ alkoholu). To další opilec, tentokrát v Praze 7, zvolil poměrně neobvyklý způsob, jak si vylít zlost: po projíždějícím služebním vozidle MP Praha hodil francouzské hole. A trefil. Výsledkem bylo menší poškození kapoty; pán svůj čin vysvětlil tak, že měl vztek, protože jeho přítelkyni odvezli na záchytku.

- Na začátku srpna našli v Moravské ulici strážníci skládku. Mezi kusy nábytku, krabicemi, hadry a odpadky našli ale také úctyhodnou hromadu jehel a stříkaček. Napočítali jich 1200.

- Nevidomému muži našli strážníci z Prahy 3 na konci srpna jeho psa. Zaběhlého vodicího pejska předali šťastnému majiteli po dvaceti minutách pátrání.

- V Košířích šel 3. září místně příslušný okrskář dohlédnout na přechod pro chodce u základní školy. Cestou potkal zatoulané prase. Než se našel jeho majitel, dohlíželo prasátko spolu se strážníkem na bezpečný příchod dětí do školy.

- Novorozenou samičku muflona odchytávali pracovníci odchytové služby na konci října. Pobíhala po silnici v ulici Žitavského.

- V říjnu zakročovali strážníci z Prahy 2 proti nezvyklému narušiteli klidu a pořádku v Botanické zahradě Na Slupi. Šlo o berana, kterého se naštěstí podařilo odchytit dřív, než stačil způsobit škodu na květinách, sukulentech či cizokrajných stromech.

- Po chodbách jednoho z bytových domů v Praze 4 pobíhala v listopadu pomatená žena. Vydávala nesrozumitelné skřeky a rozhazovala po zemi listí, které si do domu přinesla. Strážníci jí přivolali záchrannou službu.

- V polovině listopadu zastavili strážníci z Prahy 15 vozidlo. Jelo bez rozsvícených světel, na proražených pneumatikách, a unikaly z něj provozní kapaliny. Řidič měl v dechu 2,35 promile alkoholu.

- Na začátku listopadu oznámil muž strážníkům, že po Jižní spojce běhá pes a ohrožuje provoz. Pracovníci odchytové služby na místě našli slepici. Převezli ji do útulku.

- Kuriózní odchyt zaznamenali pracovníci útulku na začátku listopadu. Z Prahy 3 volala vyděšená žena, že má v motoru auta kočku. Její vyproštění trvalo strážníkům téměř dvě hodiny.

- 22. prosince přinesl do měcholupského útulku muž mládě gekona. Třícentimetrové zvířátko si domů přinesl ze supermarketu jako bonus k nákupu granátového jablka.

- Strážníci z hlídkového útvaru poskytovali 21. prosince první pomoci muži, kterému zaskočila tableta léku, který užívá. Strážníci se pokusili muži pomoci, bohužel ale nebyli úspěšní. Protože mužův stav se zhoršoval a nebylo možné pomoci mu na místě, strážníci vzali muže do služebního vozidla a odvezli ho do blízké nemocnice.

- Dvakrát za jedinou noc se strážníci Hlídkového útvaru potkali se stejným opilcem. Poprvé byli 23. prosince před desátou hodinou večer přivoláni do stanice metra Letňany, kde měl neznámý muž napadat dozorčího stanice. Podruhé, krátce po půlnoci už na Štědrý den byl v noční tramvaji. Odmítal vstát a odejít. Na strážníky křičel: „Nikam nejdu, vy z…i, dejte mi pokoj." Strážníci muže předvedli na Policii ČR.

- Hlídku z Prahy 2 zastavil v Jugoslávské ulici muž, který ukázal na jiného muže s tím, že tato osoba obtěžuje kolemjdoucí a chce souložit. Ukázalo se, že jde o muže polské národnosti, který jen chce najít restauraci, jazyková bariéra ovšem způsobila menší nedorozumění. Slovo szukat totiž znamená hledat – a to ve vší počestnosti…

- Na útvaru řešení přestupků si strážníci vyslechnou řadu různých výmluv. Některé jsou k zasmání. Například tyto:

„Jel jsem na červenou, protože tam nikde nikdo nebyl…"

„Jel jsem tak rychle, protože jsem myslel, že to večer nefotí…"

„Počkejte chvilku, já si musím najít papírek s tím, co na internetu doporučovali, že vám mám říct…"

- Také hlídky zajišťující svoz opilých osob mají neobvyklých zážitků víc než dost. Tak například v září vezli jednoho muže dva týdny za sebou každý den. Stálých „klientů" podobného typu ostatně mají víc. Někteří zvládají využít vozidlo dokonce i dvakrát denně.