Zubní ordinace budou sídlit v prostorech činžovní vily, která ještě před dvěma lety sloužila jako pohotovostní ambulance. Podle místostarosty Prahy 10 Bohumila Zoufalíka musí vila nejdříve projít rekonstrukcí. Dům potřebuje opravit střechu, fasády, upravit potřebují i venkovní zahradní prostory. „V budově vzniknou zubní ambulance pro děti i dospělé. Pro nejmenší zde bude k dispozici školicí centrum, kde jim budou pracovníci vysvětlovat jak se správně starat o zuby,“ uvedl Zoufalík.

V objektu vily ještě před dvěma lety sídlila pohotovost, která se ale přestěhovala do objektu polikliniky Malešice. Dům tak zůstal prázdný a bez praktického využití. Podle rozhodnutí městské části ale musí být využíván pro účely zdravotnictví. Záměr místní schvalují Novinku vítají i místní obyvatelé. „Již řadu let chodíme kolem prázdného baráku. Předtím tady byla pohotovost, což bylo praktické. O tom, že zde budou zubaři, jsem nevěděla, ale rozhodně to vítám,“ řekla Magda Burianová, která bydlí v ulici Nad Primaskou.

První pacienty ošetří na jaře Rekonstrukce činžovní vily by měla podle vršovické radnice začít již v září a kolaudace zdravotnického zařízení je předběžně naplánována na únor nebo březen 2008. Náklady na úpravy dosáhnou podle předběžných odhadů přibližně 12 milionů korun. Tři čtvrtiny této částky uhradí dotace ze státního rozpočtu, zbytek zaplatí desátá městská část ze svého rozpočtu.