Z 2970 voličů nakonec hlasovalo 689 lidí. 628 jich bylo pro vypovězení smlouvy, 53 proti. V městské části nebude podle organizátorů petice dostatečná infrastruktura, pokud developer nabídne bydlení pro 800 lidí. Vedení také nedokázalo vyjednat dostatečné kompenzace.

Úřad městské části Praha - Vinoř.
Praha půjčí městské části Vinoř 24 milionů korun na přístavbu školy

Smlouva prý přinese městské části benefity 

Ve Vinoři se údajně objevily letáky, které vyzývaly k neúčasti v referendu, a v pátek odpoledne se městskou částí šířila informace, že referendum skončilo, i když bylo možné hlasovat v pátek do 22 hodin a v sobotu do 14 hodin.

Starosta městské části už před tím uvedl, že smlouva přinese Vinoři benefity, jako jsou bezplatné předání pozemků pro obchvat, pro výstavbu sportoviště, parkovací místa, téměř všechna parkovací místa pod zemí. Také zaručuje menší výstavbu, než umožňuje územní plán, který umožnuje výstavbu pětipatrovou zástavbu, zatímco radnice vyjednala s developerem zástavbu dvoupatrovou.

Ilustrační foto.
Obyvatele Vinoře vylekal sklad zbraní mezi domy

Podmínky referenda 

Občanská iniciativa chtěla už v listopadu vyvolat referendum, ale neuspěla, i když jeho vypsání tehdy podpořila třetina obyvatel. Zástupci iniciativy se proto obrátili na krajský soud, aby referendum vyhlásil v termínu konání prvního kola prezidentských voleb. Městský soud v Praze nakonec přijal usnesení a vyhlásil termín na druhé kolo prezidentských voleb.

K platnosti referenda bylo nutné, aby hlasovalo minimálně 35 procent občanů. Pro závaznost referenda bylo potřeba, aby rozhodla nadpoloviční většina zúčastněných voličů a 25 procent všech voličů ze seznamu.

Podle plánů by mělo mít golfové hřiště 18 jamek, a to na pozemcích v sousedství zámku a parku.
Vinoř může mít ještě jedno golfové hřiště