Smetanovo nábřeží bude již podruhé v sobotu patřit milovníkům dobré kuchyně a pití. Minulou sobotu na akci podle organizátorů přišlo až 15.000 lidí. Magistrát proto upozorňuje řidiče, aby se pokud možno centru Prahy vyhnuli a použili raději MHD, kolo nebo přišli pěšky. „Pro průjezd městem autem doporučujeme Strahovský tunel nebo magistrálu,"uvedl magistrát.

Smetanovo nábřeží bude pro auta uzavřeno od Národního divadla ke Karlovým lázním, neprůjezdná také bude Křízovnická ulice k ulici Platnéřské. Uzavírka potrvá od 08:00 do 22:00 hodin. Provoz tramvajíčíslo 17 a 18 zůstane nezměněn, vozy ale pojedou po nábřeží pomaleji.

Zažijete město jinak

Po celé Praze se bude v sobotu konat další ročník akce Zažít město jinak. Například na Vinohradech bude páteří slavnosti sousedského života Americká ulice, která bude otevřená chodcům a cyklistům. Omezená automobilová doprava i parkování bude i na křižovatkách s ulicemi Máchovou, Záhřebskou, Uruguayskou a Rumunskou ulicí a ulicí Jana Masaryka.

V sobotu se bude dále konat tradiční mezinárodní cyklistický závod Bohemia Tour 2013 včetně doprovodných závodů. Uzavřeno proto bude od 06:00 do 20:00 v obou směrech Podolské nábřeží mezi Podolskou a Jeremenkovou. Řidiči by měli využít objízdnou trasu po ulicích Jeremenkova – Na Strži – Na Pankráci – Lomnického – Na Dolinách – Podolská. Po jiné trase také pojedou autobusy a tramvaje.

V sobotu i v neděli se koná na Strahově mezinárodní cyklistický závod handicapovaných sportovců. Uzavírka je povolena v trase závodu, který povede ulicemi Vaníčkova, Atletická, Běžecká, Maratónská, Diskařská a Zátopkova, a to po oba dny od 08:00 do 18:00.

Čechův most a Dvořákovo nábřeží od náměstí Curieových po ulici Břehová v neděli od 11:00 do 19:00 uzavře Red Bull letecký den, na který se vypraví nadšenci se svými vlastními výtvory. Uletět s nimi se pokusí díky rampě postavené u řeky, za přistávací dráhu poslouží hladina Vltavy.

Automobilový provoz bude v neděli omezen také od 05:30 do 20:00 v souvislosti s opravou tramvajové trati na Smetanově a Masarykověnábřeží na křižovatce s Národní.