Podle Dolínka policie sobotní nehodu vyšetřuje a zatím se tak k celé kauze představitelé Prahy nemohou vyjadřovat. Metropole nyní bude odstraňovat zbytky lávky, které jinde složí k potřebám znalce. Důvody proč se nehoda stala, nelze podle Dolínka zatím zveřejnit. Posudek o stavu stavby však bude znovu kontrolován. 

"Nejprve bych chtěl vyjádřit lítost Prahy nad tím, že se ta událost včera stala. Nejhorší na tom je samozřejmě zranění čtyř lidí, kteří v tu dobu na lávce byli. V nejbližších dnech se s nimi budeme chtít setkat," řekl. 

Svá slova adresoval šedesátilemu muži a o tři roky mladší ženě, kteří utrpěli mnohačetná poranění. Muže uvedli záchranáři do umělého spánku a napojili ho na plicní ventilaci. Dva mladší muži jsou zraněni lehce. Jednomu nehoda způsobila poranění končetin a druhému pohmožděniny zad.

Město bude aktualizovat zprávu o stavu mostů 

Diskutovalo se i o tom, jak je tomu u některých dalších mostů. Podle Dolínka se jmenovitě u Hlávkova mostu připravuje oprava. Příští rok má být na řadě Barrandovský most.

Město nyní bude dělat aktualizaci stavu pražských mostů. Přednostně bude kontrolovat ty, které byly postavené podobnou technologií jako Trojská lávka. Dolínek zároveň uvedl, že lávka v Troji byla unikátní, nejenom svou délkou, ale i použitou technologií. 

TSK podle svých zástupců neměla indicie o tom, že by u lávky došlo k nějakému technickému problému. Potvrdily, že lávka nebyla v dobrém stavu, ale nic nenasvědčovalo tomu, že jde o havarijní stav. 

Co bude s lávkou dál 

Kontrolu lávky potvrdil i zástupce firmy Pontex. „Konstrukce byla sledována. Byly prováděny detailní prohlídky. Po délce mostu byla natažena struna, která monitorovala pohyby. Byly zaznamenávány teploty," uvedl zástupce s tím, že konstrukce lávky je příčně dělená.

Do lávky ale několikrát zatékalo. Navíc se zjistilo, že některá lana byla poškozená, alo šlo o malé procento. Nikdy prý nebyla kontrolovaná základní osnova lan.

Co bude se zbytky mostu? „Sanace záleží na policii a soudním znalci. Znalec počítá s tím, že analýza bude probíhat do zítřka," řekl Dolínek.

Lávka byla pojištěna a všichni nyní čekají na výsledky vyšetřování. Praha je nicméně připravena řešit případné odškodné. 

Přívoz nebo dvě lávky? 

Lávka byla podle Dolínka pod enormním tlakem hlavně při povodních. Hned po velké vodě bylo prováděno měření. V součanosti byly na stavbě sondy a stav byl sledován online. Dvakrát ročně probíhala měření.

Konstrukce lávky je vytvářena ze segmentu. „Lávka byla neopravitelná a měla být nahrazena," řekl Dolínek.

Nahrazení lávky řeší Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, podle kterého by v místě měly vzniknout dvě lávky. Jedna po proudu Vltavy.

Kromě toho se uvažuje i o zřízení přívozu. Dolínek v této souvislosti upozornil na to, že Vltava je v těchto místech mělká a výška hladiny se tu hodně mění. „S krizovým štábem budeme hledat alternativu propojení dvou částí Prahy," doplnil.

#livevideo|#