Změny schválila na začátku února rada hl. města. Platnost jejího rozhodnutí ale pozastavila primátorka Adriana Krnáčová. Náměstím I.P. Pavlova projde denně kolem 220 tisíc pěších.  „Spousta chodců, přechází v místech, kde není žádný přechod. Přecházejí tam proto, že před nimi stojí auta na semaforech. Jedno z opatření, které se má stát, je doplnit přechody na místa, kde již nyní auta na semaforech stojí, ale chodci tam nemohou přecházet,” uvedla Kolínská. Nové přechody mají vzniknout rovnoběžně s Legerovou a Sokolskou ulicí.

Přechod u Národního muzea 

V místě také zmizí přebytečná zábradlí, z tramvajových zastávek a z náměstí. „Když se tam půjdete podívat, zjistíte, že jsou tam tuny zrezivělého, nevzhledného a nefunkčního zábradlí,” dodala Kolínská. Jižní část náměstí má být předlážděna.

Nový přechod je plánován také u Národního muzea. Podle Kolínské bude potřeba stávající přechod upravit. Ve čtvrtek o změnách rozhodnou zastupitelé, kteří projednají rozhodnutí rady, pozastavené primátorkou. Budou-li se změnami souhlasit, mohly by se uskutečnit už letos. Chystané změny se podle Kolínské nedotknou automobilové dopravy.