„Prvotním impulzem k uspořádání akce byla výzva na sociálních sítích, ve které VFN v Praze naléhavě sháněla dárce krve. Po předběžném interním průzkumu bylo jasné, že do toho půjdeme. Ale že nás bude tolik, to jsem opravdu nečekala," vysvětlila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

"Je to potvrzení toho, že mým kolegům v Radě městské části i zaměstnancům našeho úřadu je pomoc bližnímu vlastní. Celá řada z nich ostatně nezištně pomáhala i v uplynulých měsících během pandemie,“ doplnila.

„Nesmírně si vážím všech dárců krve a odhodlání, s jakým se do výzvy naší transfúzní stanice zapojili pracovníci radnice Prahy 2 v čele s paní starostkou, mě opravdu nesmírně potěšilo. Spolupracujeme na mnoha projektech a nyní se laťka zase posunula o pomyslný kousek výš. Děkuji především všem prvodárcům a pevně věřím, že se s nimi v roli pomocníků budeme na poli medicíny potkávat i do budoucna,“ řekl ředitel VFN Praha David Feltl.

Spolupráce funguje

Radnice městské části Praha 2 Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze, která se nachází v jejím katastrálním území, podporuje již dlouhodobě a spolupracuje s ní na nejrůznějších projektech.

Jedním z posledních byla součinnost při zajištění a organizaci hromadného testování obyvatel na promořenost COVID-19 na náměstí Míru, v Zítkových sadech a v Kateřinské zahradě.