Jasno nemají například vládnoucí sociální demokraté. „V současné době finišujeme s konceptem kampaně, který bude reflektovat jak celostátní, tak typicky pražská témata. Lídr pražské kandidátky v tuto chvíli ještě vybrán nebyl a rozhoduje se mezi vícero osobnostmi. O člověku, který stane v čele kandidátky, bude rozhodovat v průběhu dubna celá členská základna v Praze," uvedl mluvčí pražské ČSSD Lukáš Henzl. Podle jeho slov by mohla být kandidátka schválena v květnu.

Přečtěte si: Asi stovka lidí v Praze protestovala proti Sobotkově vládě

Rozhodnutí padnou v dubnu

Také KDU-ČSL a Starostové a nezávislí (STAN), kteří budou kandidovat jako koalice, se na jménu lídra ještě neshodli. Podle krajské tajemnice KDU-ČSL Miroslavy Mencové se bude rozhodovat 6. dubna.

„Všichni registrovaní členové v Praze budou moci vybrat lídra a zvolit pořadí na kandidátní listině," sdělila na dotaz novinářů. Schválit je pak musí ještě celostátní výbor. Lídra kandidátky bude teprve schvalovat výkonný výbor TOP 09.

Úsvit - Národní demokracie chce podle mluvčího Jana Zilvara znát lídra kandidátky v polovině dubna. V květnu lídra a další kandidáty navrhne krajská konference Zelených, jmenovat ho musí republiková rada. Piráti budou podle jejich pražského předsedy Ondřeje Profanta schvalovat kompletní kandidátku nejpozději na začátku června.

Kampaně budou řešit pražská témata

Většina stran zatím podrobnosti o kampani sdělit nechtěla. U lidovců a STAN bude podle jejich mluvčího Karla Kremla v Praze trochu odlišná od jiných regionů. Zelení už představili v lednu nový vizuální styl strany, kampaň se od jiných regionů zásadně lišit nebude. Podobnou jako v jiných krajích ji chystá i KSČM. Piráti počítají pro předvolební kampaň s výdaji 300 tisíc korun, její styl bude celostátně jednotný.

„V oblasti obsahu se od celostátní ta pražská určitě částečně bude lišit. Praha má svá specifika," uvedl Henzl. ČSSD chce v kampani řešit například dostavbu silničních okruhů nebo náklady na život v Praze.

Čtěte také: Stranu zelených v Praze povedou spolu předseda a předsedkyně

Takzvaně pražská témata chce v kampani vybrat rovněž TOP 09. „Klíčový prvek kampaně TOP 09 v Praze a dalších krajích bude živý - půjde o osobní kontakt našich kandidátů s voliči," uvedl Jakub Hnát z tiskového servisu TOP 09.

V posledních volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 získala nejvíc hlasů v Praze TOP 09. Druhé skončilo ANO, třetí ČSSD a čtvrtá ODS. Rozdělovalo se 24 poslaneckých křesel, sedm získala TOP 09, pět hnutí ANO, po čtyřech ČSSD a ODS, dva KSČM, jednoho KDU-ČSL a jeden poslanec je nezařazený, zvolený na kandidátce Úsvitu.