„Takhle luxusně upravené auto jsem ještě nikdy neviděl,“ neskrýval svůj údiv návštěvník akce Petr Krátký. Historický vůz si nechala upravit legendární striptýzová americká umělkyně Gypsy Rose Lee. Některá místa nechala pozlatit. Interiér vozidla je vypolstrován červeným sametem a vyložen ořechovou kořenovicí. Exponát, který přijel v sobotu do Horních Počernic, je v této specifické úpravě jediným na světě.

Milovníci starých aut si přišli na své také v okolí Vítkova, kde se sešli se svými vozy majitelé legendárních „brouků“ Volkswagen. Na srazu mohli návštěvníci obdivovat na 80 různých vozů rozmanitých barev. Několik aut za sebou mělo už více než půl století života. Tradiční setkání se letos na Vítkově konalo pošesté a vzhledem k plánované rekonstrukci památníku naposledy. Většina dotázaných účastníků setkání v sobotu přiznala, že vůz brouk je pro ně víc než jen koníček, který jim zabírá veškerý volný čas.

„Pořídit si brouka byl můj velký sen. V osmnácti mě v tom ale rodiče nepodpořili, tak jsem si koupil fiata. Pak už mě nic nezastavilo a fiata jsem před osmi lety vyměnil za brouka, čímž se mi konečně splnil sen,“ řekl Jaroslav Zvěřina z Mostu.