Staré MěstoVe Starém Městě jsem se narodila a do svých 20 let žila na Haštalském náměstí za kostelem. Mám odtud spoustu přátel z dětství „staroměšťáků" , se kterými jsme prolézali staré domy, dvorky a zapadlé uličky. Je to pro mne místo plné nostalgie, kouzel a velmi specifické energie. Snadno se vám stane, že objevíte ulici, která je mezi domy schovaná, na kterou zapomenete a myslíte si, že to byl sen, a pak se zase někde objeví (např. Zlatá ulice). Jsem šťastná, že jsem mohla vyrůstat v domě se základy z románského slohu, se zahradou na bývalém hřbitově a mít všechnu tu mystiku Rudolfa II. nebo starého Židovského města a dalších kolem sebe. Na Staré Město se často vracím nabrat inspiraci, ale popravdě už bych tam asi nebydlela, je to svým způsobem strašidelné, a pokud jste citlivý člověk, tak na vás visí tíha historie tohoto starého místa, což je vyčerpávající.

close Staré Město. info Zdroj: DENÍK/Klára Cvrčková zoom_in

Stavovské divadloMůj sen. Když jsem byla malá, chodila jsem okolo do školy a říkala jsem si, že tam budu jednou bydlet. Je tak nějak domáčtější a roztomilejší než velkolepé operní domy, a přitom mu už nikdo neodpáře, že zde Mozart premiéroval Dona Giovanniho. Je to zachovaný důkaz o historické velikosti a slávě Prahy. Ačkoliv dispozičně není divadlo na dnešní dobu dobře řešené, doufám, že budu mít jednou příležitost zrežírovat zde tuto operu oper, a jestli ne, klidně se tam teda nastěhuju.

close Stavovské divadlo. info Zdroj: VLP/Ivan Babej zoom_in

Venuše ve ŠvehlovceV poslední době moje nejoblíbenější místo, kam chodím za kulturou. Představení ve Venuši se pohybují na kraji dekadence a avantgardy, a to mám ráda. Celý historizující prostor je velmi nabíjející, proto jsem se rozhodla udělat nové představení Thriller Figarova svatba právě na míru tomuto prostoru.

close Moje místa Veroniky Loulové Venuše ve Švehlovce, Praha, 26.4.2017 info Zdroj: Deník / Cvrčková Klára zoom_in

Containall Místo v Praze, které znáte a říkáte si, ježiš tam bych chtěla sedět u vody, dát si drink s přáteli a koukat na řeku. No a najednou vám někdo přinese židli, pustí hudbu a postaví bar.

close Moje místa, Veroniky Loulové, bar Containall, Praha, 26.4.2017 info Zdroj: Deník / Cvrčková Klára zoom_in

LetnáLetná je místo kde žiju teď. Je to domov, kde mám muže a psa. Na Letné je fantastické, že je to skoro centrum, a přitom má tolik zeleně, což ocení především můj chrtík Giovanni. Na Letné ráda zajdu do klidné kavárny Nacafe, kde se dá jak pracovat, tak posedět s kamarádkami u voňavého vína, nebo „na Stalina", kam jsem chodila tak často, až jsem tam přestěhovala jednu operu s orchestrem, pěvci a parádní scénickou výpravou Mozart na Stalinovi.

close Stalin. info Zdroj: DENÍK/ Maximilián Vajt zoom_in