Vedení metropole prezentuje seznam chystaných kontraktů jako krok, který posílí transparentnost hospodaření samosprávy, podpoří včasnou realizaci projektů a současně pomůže potenciálním uchazečům „lépe se na tendry připravit a více se v nich orientovat“.

Praha letos plánuje vypsat až devět desítek zakázek v celkové hodnotě přes jedenáct miliard korun.

„Vzhledem k tomu, že jde často o zakázky náročné na realizaci, chceme na ně upozornit potenciální dodavatele dostatečně dopředu, aby se na ně mohli připravit. Doufáme, že se jich pak více přihlásí do soutěží,“ uvedl pražský radní pro transparentnost Adam Zábranský (Piráti).

Na Průmyslový palác půjdou dvě miliardy

Zdaleka největší suma, přes devět miliard korun, půjde podle letošního plánu na stavební práce. Například na rekonstrukci Průmyslového paláce na Výstavišti budou uvolněny dvě miliardy. Na zhruba polovinu přijde Operační středisko na Malovance.

Celkem tři čtvrtě miliardy hodlá město zaplatit dodavatelům za rozvoj informačních technologií. Zde půjde třeba o investice do metropolitní datové sítě MEPNET. Stamiliony korun bude stát i zpracování odpadu ve sběrných dvorech či odvoz gastroodpadu ze školních jídelen. Plán zakázek je dostupný ZDE.