Třeba v Hradci Králové se ale podobná projekce zatím nechystá a v Liberci by o ní magistrát uvažoval až při českém postupu do vyřazovacích bojů. V Praze je už od pátku připravena fanouškovská zóna ve Žlutých lázních a na Staroměstské náměstí by se promítání mohlo přesunout po postupu českého týmu ze skupiny.Na promítání fotbalu na velkoplošné obrazovce se mohou těšit lidé v Brně. „Chystáme projekce na Moravském náměstí. První se uskuteční v pondělí," řekla novinářům mluvčí městské části Brno-střed Denisa Kapitančiková. Podle ní jsou pak v plánu i projekce na další česká utkání.

Čeští fotbalisté sehrají v základní skupině v pondělí zápas proti Španělsku, v pátek proti Chorvatsku a v úterý 21. června bude jejich soupeřem Turecko.

V Mostě žádné občerstvovací stánky

Projekce všech českých zápasů se chystají na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami a také v Mostě, kde bude velkoplošná obrazovka pověšena na budově magistrátu. „Licenci jsme získali zdarma, ale podmínkou je, že musí být nekomerční. To znamená, že nemůžeme zajistit žádné občerstvovací stánky," uvedl mostecký primátor Jan Paparega. V Příbrami bude připravený doprovodný program s občerstvením a soutěžemi.

V Pardubicích mohou zájemci vyrazit sledovat utkání českého týmu do Porter arény v areálu bývalého lihovaru, v Ostravě na bývalé fotbalové hřiště v ostravské části Jih, které je v těsné blízkosti akvaparku. V Ostravě jsou zatím domluvené jen projekce prvních tří zápasů. „V případě postupu do dalších bojů se bude jednat i o možnosti přenosu následujících utkání," uvedla mluvčí radnice Martina Gavendová.

Vstup na zahajovací večer bude zdarma

Fanouškovská zóna v pražských Žlutých lázních nabídne tři venkovní velkoplošné obrazovky a další ve vnitřních prostorách. Program odstartuje v pátek, zahajovací večer k úvodnímu hracímu dnu bude mít s ohledem na místo konání šampionátu podtitul „francouzský". Vstup do areálu je zdarma, rada hlavního města podpořila fungování zóny dvěma miliony korun. „Pokud Češi postoupí někam dál, budeme se bavit o případné instalaci velkoplošné obrazovky na Staroměstském náměstí," řekl médiím náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD), který má v gesci sport.

Čtěte také: V pražských Žlutých lázních vyroste při fotbalovém Euru fanzóna