V případě nové stavby poblíž Vítězného náměstí mělo dojít podle návrhu k navýšení kapacity výstavby u budovy Line mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů. „Změnu územního plánu, která předpokládala zvýšení kapacity, jsme zamítli,“ uvedla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Trojkoalice).

Libeňský most.
Hrozí zavření Hlávkova mostu pro tramvaje, pěší nepustí na lávky

Line už je minulostí 

Původní projekt skupiny PPF, známý jako „Lední medvěd“, počítal s administrativní budovou. Ta by však podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře naprosto vyčerpala možnosti, které daný pozemek dává.

„Projekt Line je už pro nás ale minulostí, takže nyní jednáme s investorem o úplně jiném projektu,“ řekl. Nový návrh počítá s bytovým domem, který bude podle starosty výškově i vzhledově odpovídat celkové koncepci Vítězného náměstí.

Betonové zátarasy na Václavském náměstí.
Magistrát umístil betonové zábrany na Václavské náměstí a náměstí Republiky

Kromě bytů i nebytové prostory 

Novému investorovi, kterým jsou společnosti Penta Investments a Kaprain Group, navíc podle starosty Koláře současné parametry stavby vyhovují. „Developer se běžně snaží dosáhnout změny územního plánu, ale projekt musí být v souladu s urbanistickou koncepcí místa,“ uvedl Ivo Mravinac z Penty s tím, že jejich projekt respektuje zástavbu, a proto se k němu i lidé staví příznivě.

„Lední medvěd by byl asi zajímavou stavbou, ale jinde než v konceptu náměstí profesora Engela,“ doplnil Mravinac. Podle nového projektu by se kromě bytů měly v přízemí budovy nacházet i nebytové prostory se supermarketem a také místem, kde bude radnice prezentovat záměry týkající se územního rozvoje. „Byla by to taková veřejná galerie Prahy 6,“ vysvětlil starosta.

V prosinci bude šestka rozhodovat, zda dá novému projektu zelenou. „Myslím a doufám, že tento návrh schválíme,“ komentoval starosta Prahy 6.

Ilustrační foto.
Českobrodská se na jaře uzavře. Na řidiče čekají velké komplikace

Pětipatrové domy do vilové čtvrti nepatří  

Druhou zamítnutou změnou návrhu byla výstavba u Kutnauerova náměstí na Břevnově. Návrh počítal se stavbou pětipatrových domů. Proti změně, která by přinesla rozšíření ploch, projevili nesouhlas i občané.

„Okolí Kutnauerova náměstí má specifickou podobu zeleného ostrova vilové čtvrti. Vysoká zástavba by zásadně změnila jeho charakter,“ okomentovala náměstkyně Petra Kolínská. Zamítnutí vítá i Praha 6. „Kutnaerovo náměstí je citlivá lokalita. Cokoli, co by odporovalo tamním poměrům, by bylo špatné,“ tvrdí starosta Kolář.

Netradiční betlém můžete vidět v informačním centru Prahy 3
Praha 3 si vymyslela netradiční betlém. Proč ukazuje Švejka nebo Rychlé šípy?