Ve středu se v celém metru koná velký přepravní průzkum.

Od 5.30 hodin do 22 hodin mohou cestující očekávat u všech vstupů do stanic pracovníky, kteří budou rozdávat sčítací štítky, na nichž bude vytištěn údaj o nástupní stanici. Tyto štítky posléze odevzdají při výstupu z metra do přepravních boxů nebo zpět pracovníkům, kteří budou sčítání zajišťovat.

Prosíme nepřehýbat

„Tento postup je nutné opakovat při každé cestě metrem během dne, je důležité zmapovat opravdu všechny cesty. Na sčítací lístek se nic nevyplňuje, stačí ho opravdu pouze převézt z místa nástupu na místo výstupu. Rovněž prosíme, aby cestující sčítací štítky nepřekládali, komplikovalo by nám to strojové vyhodnocení průzkumu,“ upozornil Filip Drápal, mluvčí Ropidu, organizátora pražské integrované dopravy.

Každý odevzdaný lístek bude podkladem pro budoucí plánování spojů v metropoli, které tak bude více myslet na současné potřeby cestujících.

„Aktivní spoluúčast cestujících je pro nás klíčová z hlediska získání co nejpřesnějších dat, které přispějí k budoucímu plánování dopravy v Praze,“ doplnil mluvčí Dopravního podniku Ondřej Pečený.