Jeho svěřenec Father Frost v sedle s žokejkou Martinou Havelkovou patří do nejužšího okruhu favoritů tradičního mílařského klání. Kůň vydělal letos už 970 000 korun, a tak se v případě vítězství nebo alespoň dobrého umístění stane „milionářem“. Ovšem lehké to na poslední chvíli dohlášený pětiletý hnědák mít nebude.

Proti hnědákovi nastoupí osm soupěřů

Nastoupí proti němu osm tříletých a starších soupeřů, především pak držitelka titulu Kůň roku 2016 klisna Dally Hit, kterou připravuje pražská trenérka Ivana Pejšková. Ta sice nemá tak hvězdnou formu jako v minulém roce, ale to nesnižuje její kvality. Tím víc, že ji povede zkušený žokej Jan Rája.

Hodně sázejících bude věřit Ideal Approchovi. Kůň dominuje především v Bratislavě, ale druhým místem před čtrnácti dny v Chuchli dokázal, že i na pražské dráze může zaběhnout na nejvyšší úrovni. V sedle bude mít žokeje Jiřího Chaloupku.

Prosadit se může také Lagaro, vítěz z italského Merana, kterého povede Kazach Bauyrzhan Murzabayev. Ani další startující nejsou bez šance, a tak je otázkou, komu bude krátce po nedělní šestnácté hodině pražská primátorka Adriana Krnáčová, pod jejíž záštitou se program koná, předávat trofej za vítězství. Celková dotace Velké ceny je 550 tisíc korun.

Na pořadu je osm dostihů, a ten první Cena Elektrizace železnic Praha přes proutěné překážky začíná už ve 14 hodin. Na své si přijdou nejen milovníci ušlech-tilých koní, ale i obdivovatelé ženské krásy. V doprovodném programu totiž vyvrcholí soutěž Miss Léta 2017.