„Velikonoční trhy převezmou všechny osvědčené prvky, které jsme představili při posledních vánočních trzích. Chybět nebude multifunkční pódium ani fotokoutky na velikonoční selfie," popsal předseda představenstva společnosti Taiko, která trhy pořádá, Libor Votruba.

Čtěte také: Velikonoční trhy v centru Prahy začnou v sobotu 1. dubna

Dekorace jsou inspirovány lidovými tradicemi 

Pódium na Staroměstském náměstí bude měřit sedm krát pět metrů, předscéna dva krát sedm metrů. Program se ale bude odehrávat i mimo tyto prostory. "Novinkou jsou programy v bezprostředním okolí centrální břízy, které umožní návštěvníkům přímé zapojení do programu," dodal Votruba.

Dekorace se letos, podle projektové manažerky firmy SOS Dekorace, která výzdobu trhů zajišťuje, Kateřiny Hájkové inspirovali lidovými tradicemi a folklorem, jako jsou lidové kroje nebo malby na lidových staveních v 18. a 19. století. Objeví se dekory z Chebska, Strážnicka, Podluží nebo Kyjovska.

Od začátku dubna budou trhy i na náměstí Míru 

Centrální břízu na Staroměstském náměstí ozdobí kromě stuh v tradiční bílé, žluté, zelené, modré a červené barvě také ozdoby ve tvaru talířů. Podle Hájkové ponesou motivy z majolikové keramiky vyrobené v Tupesích na Slovácku. Od 1. do 17. dubna budou velikonoční trhy také na náměstí Míru. Speciální farmářské trhy s velikonoční tematikou budou v polovině dubna na náplavce u Rašínova nábřeží.