Stánky s jarními dekoracemi i velikonočními pochutinami se na obou náměstích otevřou poprvé v sobotu v 10 hodin dopoledne. Zatímco na Staroměstském náměstí se návštěvníci setkají s tradičním pojetím, s tržištěm na Václavském náměstí si tentokrát organizátoři pohráli. „Václavské náměstí je letos svěží, modernější v designu i charakteru všech prvků výzdoby,“ řekl Jakub Olbert ze společnosti SOS Dekorace, která pro pořadatele zajišťuje výzdobu. 

Karlínské farmářské trhy.
Farmářské trhy v Karlíně už nebudou. Nahradí je sobotní setkání pod platany

Tradiční velikonoční prvky letos doplní živé rostliny. Kromě ozdobených bříz to budou rozkvetlé jabloně a truhlíky osázené mimo jiné surfiniemi, muškáty a milion bells. Vyhlídkový most na Staroměstském náměstí se upraví tak, aby připomínal květinový zámek.

Kompostovatelné nádobí

Pokračovat budou organizátoři i v projektu 100 procent bio, který poprvé vyzkoušeli o minulém adventu a jenž spočívá ve stopce pro klasické jednorázové plastové servírovací potřeby. Návštěvníci dostanou občerstvení v nádobí ze zcela kompostovatelných materiálů. Odhazovat jej mohou do speciálních košů. Ty umí například upozornit obsluhu, že jsou naplněné. 

Tříkrálový trh v Praze 8.
Tříkrálový trh pomáhal. Dětem z Klokánku přispěje výtěžek na tábory

Vedle klasických prodejců nabídnou ve stáncích své zboží i některé chráněné dílny. „Na ploše Staroměstského náměstí bude umístěna kasička na podporu projektu Pražské děti, který přispívá dětem na onkologickém oddělení Fakultní nemocnice v Praze Motole,“ doplnila mluvčí trhů Hana Tietze. Oba trhy potrvají do neděle 28. dubna.  

Velikonoční trhy budou také jednou z lokalit, v níž městská policie v souvislosti s blížícími se svátky posílí hlídky. Kromě trhů potkají Pražané strážníky častěji také v blízkosti památek, v MHD a na hřbitovech. „Velikonoce jsou jedním ze dvou nejvýznamnějších křesťanských svátků a prodloužený víkend přispěje ke zvýšené návštěvnosti metropole,“ vysvětlil preventivní opatření náměstek primátora Petr Hlubuček.

Farmářské trhy. Ilustrační foto.
Farmářské trhy v hlavním městě začínají, některé se vzdají plastů