Staroměstské náměstí už od rána obklopuje téměř stánků, z nichž deset nabízí typické velikonoční pokrmy. Ty si návštěvníci mohou vychutnat u šesti stolů, což je o tři více než vloni. Stánky jsou otevřeny denně od 9 do 19 hodin, o víkendu až do 20 hodin, některé dřevěné budky s občerstvením až do půlnoci.

Atmosférů nadcházejícího jara má navodit dvanáctimetrová bříza, která je jako každý rok dárkem od města Benátky nad Jizerou. Na ní visí čtyři stovky pestrobarevných kraslic. Výzdobu zpestřují také barevné tulipány a na celý chod dohlíží ozdobený zajíc.

Užijí si i děti

Pro dětské návštěvníky bude každé odpoledne od tří hodin fungovat dílna, ve které si vyzkouší zdobení kraslic a pletení pomlázek. Součástí trhů je i novinka, kterou ocení maminky s malými dětmi. V prostorách dětské dílny pro ně organizátoři připravili přebalovací pult a kojící box.

Gurmáni se dočkají za týden

Jidáš s medem, mazanec, beránek nebo jarní zeleninová polévka, na tom všem si budou moci Pražané pochutnat od 17. března. Tehdy totiž začíná takzvaný pašijový týden.

Sedmnáctého se připojí i Irové

Nejvíce živo bude na náměstí v pondělí 17. března. Toto datum mají ve svém kalendáři červeně zakroužkováni všichni Irové. Připadá na něj totiž jeden z nejoblíbenějších národních svátků – Den svatého Patrika. V metropolibude slavit takév irském baru na rohu Staroměstskéhonáměstí. A jako každoročně se tu bude soutěžit v otevírání ústřic. Té sepravidelně účastní více než dvacítka odborníků z hotelů z celé republiky.