Ve středu 12. října lze na výstaviště PVA EPO Praha zavítat do 18 hodin, ve čtvrtek pak mezi devátou a sedmnáctou hodinou. Akce, kam je vstup po předchozím záznamu na registrace.profesiadays.cz zdarma, nabízí informace, konzultace i různé programy s profesním i vzdělávacím zaměřením, ale také přímá setkání s personalisty z řady firem. Jak českých společností, tak nadnárodních korporací.

Návštěvníci, kteří pomýšlejí na změnu místa, si mohou odnést i konkrétní představu, jaké šance na pracovním trhu mají právě oni. Lze také získat konkrétní rady – třeba i k tomu, jak při pohovoru uspět a čeho se při něm vyvarovat – nebo doporučení, jak připravit životopis tak, aby otevřel cestu k lepší profesní budoucnosti. Případně si otestovat své IT dovednosti či jazykovou zdatnost. Lze ale získat i rady pro budoucnost: jaké dovednosti a kompetence zaměstnavatelé nyní vyžadují nejvíc, a tudíž se je vyplatí rozvíjet?

Michal Novák ze společnosti Profesia CZ, která veletrh pořádá, shrnuje: příchozí mohou získat spoustu užitečných informací z trhu práce a inspirací pro kariérní i osobnostní růst. Akce ale nabídne příležitost vybírat mezi stovkami pracovních příležitostí přímo na veletrhu. „Můžete se zde osobně setkat s desítkami českých i zahraničních zaměstnavatelů z několika oborů,“ obrací se k zájemcům o návštěvu. „Například z maloobchodu, automobilového průmyslu, zdravotnictví, bankovnictví a financí, stavebnictví, realit a developmentu, ale i mnoha dalších,“ upřesňuje.

Příchozí také mají příležitost poslechnout si povídání zajímavých osobností, jejichž slova mohou inspirovat. Ve středu Tadeáš Kula přiblíží vznik start-upu Reknihy, Jan Oulehla zase pohovoří o start-upu Honzovy řízky. Kolem jídla se bude točit i povídání populárního šéfkuchaře Filipa Sajlera. Mezi dalšími známými jmény nechybí třeba zpěvák, občanský aktivista a bývalý politik Michael Kocáb, někdejší běžec na lyžích Martin Koukal. Promluví ale i Zbyněk Kalousek o fenoménu kryptoměn, Aleš Stuchlík o neurovědě – a motivaci se bude věnovat Petr Khru Macháček, jenž k nám přinesl thajský box a MMA.

Ve čtvrtek budou mimo jiné hovořit lektorka a psycholožka Markéta Homolková o tom, jak být šťastný v digitální době, blogerka a cestovatelka Aneta Strohová se pověnuje digitálnímu nomádství, René Müller z 1. VOX poradí, jak pracovat s vlastní pamětí, či komunitní manažerka Evropské komise Marie Zámečníková nabídne informace, jak se nenechat napálit dezinformacemi. Příběh značky Vasky představí zakladatel Václav Staněk – a chybět nebudou ani úspěšní curleři Zuzana a Tomáš Paulovi.